Revell/Dragon Focke Wulf Fw-190D-11 1/48

Previous topic - Next topic

zamorano

Maketa uslikana još prošle godine, završena par meseci ranije, a početaa... davno. Pošto je ova tema viđena na stotine puta, malo sam se igrao sa fotografijama da im dam na zanimljivosti (u prevodu na maketarski, eksperimentisao sam sa raznim tehnikama ostarevanja ;)).



Inače, maketa je inspirativna za sklapanje, nekako "ima dušu"... Lepo je urađeno sve počev od kabine pa nadalje i vredi truda da se dotera. Ja ne da sam doterivao nego sam i preterivao pa sam sekao elerone i zakrilce što je onda poremetilo profil krila (jednostavno su se spljoštila) pa sam morao da ubacujem parčiće plastike unutra da se to nekako vrati.



Naravno, postoji i "klasični" problem rupe kod spoja krila i trupa, tu sam primenio klasično rešenje - parčiće rama koji trup malo rašire tako da sve (pa, skoro sve) legne na svoje mesto. Na kraju sam baš zadovoljan kako zverka izgleda, pre svega zato što je mašina sama po sebi fotogenična - pogotovo u ovim bojama.









   

 



   





(Uzgred, ja malo ratujem sa Fotobaketom pa sam izgenerisao sam ove linkove u pokušaju da dobijem da se slika direktno otvara - to malo radi a malo ne, nije mi jasno zašto. Možda je bag u samom Fotobaketu jer ne vidim kako bi drugačije provalio o čemu se radi, link ide na isti url koji se koristi za ubacivanje slike u stranu, kako bi on mogao da zna za šta ja vučem sliku (očigledno, malo zna a malo ne :))... Još ću malo da drndam to što sam napravio - Greasemonkey skript - pa ću da ga okačim na MK u nadi da ima neki entuzaista koji se bolje od mene razume u javascript da to još malo sredi :)).

Pozdrav!

olakazanja

Ja sam odusevljen maketom!Bas ima osecaj kao da je koriscnja,da je bila u zestokim borbama.Za moj ukus cista 10ka!!!

Kerber

Dora je ionako lep avion, pa mora i ovde sa ovim "perjem" lepo da izgleda.
Mozda si je za moj ukus, malo vise izguljosao, ali, nisi joj time mnogo oduzeo od "zivota". Bravo!

Ćomi

Bas volim ovu verziju FW, nekako mi je skroz drugacija od drugih lovaca tako izduzena i elegantna...
A posebno mi se dopada ovaj pripadnik "odreda papagaja"-kako su ih vec interno nazivali...
Uradjen je odlicno, slikan isto...
Mozes u kafanu da se napijes  ;D

Pozz,
Comi
No signature.

Warhawk

Odličan rad, odlične fotografije.
Samo si na korak od vrlo uspešnih foto-montaža  ;)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

medico

lepa maketa , dobar je motling, zafarbavanje stare registracije vrlo uspešno izvedeno .... bravo !

maestro


Smajser

Odlicno uradjen Papagaj! Svaka cast. I fotografije dobro razvijene  :cheers Ja tu ne bi nista diro... :super

mos

Dobro uradjena maketa i odlicne fotke!  8)