Revell Ju-87 B2/R2 1:72

Previous topic - Next topic

head bgd

E pa gotovo prvenče. Evo slika pa udrite i ne štedite. Moram da se zahvalim kolegi Ćomi-ju na izdvojenom vremenu i trudu, da svojim sokoćalom ovekoveči ovaj istorijski trenutak.  :pilot

























A onda se nešto desilo sa Ćomijevim aparatom pa je počeo da izbacuje ovakve slike.   :naughty






Ćomi

Pa dobro majku mu staru-dokle ja da cekam !?
Polozio sam-slike su odlicne  :deadhorse
Elem-ovo je prelep avion, teska sema za farbanje, pogotovo ako znamo da je ovo prva maketa po povratku u maketarenje... :super
I zakljucak bi bio-nije sto si "moj" nego-svaka cas' !

Pozz,
Comi
No signature.

KuKLiNsKi

jako ljep :D
kako je farban?

komoras

kako je napravljeno postolje?
mnogo mi se svidja  :)
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Warhawk

Odličan rad!
Drago mi je da si maskirao onu kamuflažu ispod sa obe zelene. Većina radi lakši postupak, tj samo naprska zelene tufne na peas podlozi. Bilo je i takvih, ali na fotki ove konkretne Štuke se baš vidi da su tufne ustvari ostavljena 70/71 kamuflaža, a pesak-žuta je naknadno dodata...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

Odlično izgleda na kraju - postolje je takođe lepo - kako si uradio "pesak"?

Fotke su takođe dale malo na dramatičnosti - za to je kapiram bio zadužen Ćomi?  ;D

Lep rad u svakom slučaju, a još imajući u vidu da je prvenac...  :cheers

maestro

ODlično, baš mi se dopada. Što neko reče, kako si radio postolje?

head bgd

Hvala na komentarima.

@Ćomi
Da znaš da jesi, slike nisam pipnuo, samo ih crop-nuo, jer šta god da sam tamo budžio , nije mi se dopalo. Mislim da moram malo više da se igram sa RAW formatom...ubi me neznanje.

@ KuKLiNsKi : Farban vallejo model air bojama. Pratio sam doslovce sastavnicu i uputsvo za farbanje, sto znači odozdo rlm 65, a odgore rlm 70, rlm 71. Nakon toga gumicom gnjecom napravio sam masku za koju mi je trebalo oko 4-5 radnih sati, pa preprskao
rlm 79 i dobio kamuflažu. Vallejo boje su bile:

rlm70.....vellejo air 021
rlm71.....vallejo air 015 mislim da to nije to, ali dograbio sam ono što sam imao
rlm79.....mešao sam  vallejo air 034 sandy brown sa vallejo 002 yellow
i rlm65....vallejo 008.

@ komoras,  maestro: Postolje radjeno od medijapana debljine 25mm. Izgitovani i izšmirglani kantovi i preprskano happycolor crnim sprejom...i to je to.

@ Airsuba...to je i bio cilj...da svi gledaju u "Tunis", ne bi li dobio prelaznu ocenu. Stereo pozadina idealna da skrene pažnju sa grešaka na maketi.  :zvizduc

@ Sandman: Podloga je radjena od DAS-MAS smese za modelovanje. Medijapan je izdubljen u željenom obliku do dubine od 5mm , premazan lepkom za drvo i ispunjen DAS-MAS-om...trudio sam da to poravnam sa ivicom, ali mi nije bas uspelo, mada mi se na kraju i svidelo kako je ispalo. Pesak je radjen od prosejanog peska za mačke...i to me malo brinulo, jer nisam bio siguran da li će moja Megi da stekne pogrešan utisak, pa da bi u toku noći mogla da mi doda koji krater i nekolicinu braon smrdljivih stena na scenu. Elem, postolje je ostalo netaknuto,  ima već par dana i noći, tako da mislim da nije zainteresovana da pridoda svoj skromni doprinos. Ako se to i desi, molio bih da neko okaci link, gde može da se kupi povoljno maketa balegara u razmeri 1:1, proizvođač nebitan.  :deadhorse

Zdravi bili!