Italeri suhoj su-27 1/72 Angolan AF

Previous topic - Next topic

milan78

Evo jedne 27mice od mene.Nadaleko poznata maketa iz proslog veka,sa svim svojim nedostacima ali zabavnu za rad.Dodao sam ponesto u vidu sedista,raketa malo samogradnje kokpit i stajni trapovi i tako te stvarcice.Farbano cetkicama humbrol i revell(koji ce se zaobilaziti ubuduce)paneli u pozitivu istaknuti grafitnom olovkom,malo domaceg wash-a na one resetkice oko topa,krila vertikalce i malo pastela u prahu po "metalnim povrsinama itd.Meni je bio jako zabavan za rad i bas sam uzivao.Boje sam pratio po semi koju nadjoh na internetu a dekali su od RV-a i Lift here(mig-23 i mig-21)broj je uzet C606 uz pretpostavku da takav postoji.Malo ima slika ovih africkih ptica,najvise onog dvoseda I51 i ponegde projekcije C605 koji je jednosed a kazu da imaju ukupno 7.E da kocnica i poklopac kabine nisu zalepljeni i boju u unutrasnjosti kocnice nisam pogodio.Dakle to je to....pozdrav!!!






Instagram-Peacockscaleworx

kapetan

Meni je sasvim ok. Možda pojačati wash u trapu i još  naglasiti panele. Uzimajući u obzir da je četkarenje, meni je odličan! :super

su27rules

Skroz dobar s obzirom na samu plastiku u kutiji, jako dobro četkarenje!! :super

milan78

Hvala vam.Trudio sam se i trudicu se,jer uvek moze bolje.Sto rece prethodni kolega malo cu isprljati trapove a sto se tice panela to je to,malo ih je blic ublazio.Jos jednom hvala!!!  :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

KuKLiNsKi

smejšni su mi ovako ofarbani suhoji  :D
ja nikad nisam uspio ovako sredit maketu "na ruke"... uvjek problemi
izgleda kul, samo si zaboravio metalno ofarbat između motora di su bengalke smještene

Sneni

Jako lijepo izgleda. Zanimljiva kamuflaža, baš prava "afrička" :) Inače, Revell mat boje su nezgodne za četkarenje, pa ih ja uglavnom miješam s gloss bijelom ili eventualno s nekom sličnom gloss ili semi-gloss nijansom, nakon čega postaju sasvim prihvatljive za rad četkom.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

milan78

Quote from: KuKLiNsKi on 07-04-2013, 22:56:18
smejšni su mi ovako ofarbani suhoji  :D
ja nikad nisam uspio ovako sredit maketu "na ruke"... uvjek problemi
izgleda kul, samo si zaboravio metalno ofarbat između motora di su bengalke smještene
Ma nisam,jednostavno na maketi ne postoji ni kao deo ni kao ucrtano na plastici,mada sam hteo da imitiram nekom folijom da izgleda kao izbacivac mamaca ali to je tako ostalo.Sad mogu da ofarbam ali izgledace bez teksture.Stoga dok se setim sta bi moglo to da imitira,neka bude ovakao.... :zvizduc :)
Instagram-Peacockscaleworx

milan78

@Sneni-Hvala ti....tacno je da su revell nezahvalne za cetku,stoji da se bukvalno mazu!Sm i gloss su kud i kamo bolje mada sam njihovu neku sm sivu isto doziveo kao mazalicu.Bukvalno mi se cini od boje do boje da je.Dok npr matt lak im je super.Sve u svemu covek treba da se opredeli.Ima alternative,ali revell boja ima u mom gradu.Za ostalo net.
Instagram-Peacockscaleworx

dragan_mig31

Meni izgleda lepo.Za cetka ovo je odlicno :) maketu sam radio pre 15 godina i znam kakav je ovo balvan.TI si se bas dobro izborio.

milan78

Hvala Dragane....ako ti kazes onda.... :super!!!!!!!Za danasnje standarde je pregazena maketa,ali stoji da je jos italeri valja samo kao su-27 d varijanta.Imam i nju....netacna je ali moze da se napravi da zalici.Ali samo to!!!
Instagram-Peacockscaleworx

robespjer

Jeste prevazidjena, i meni je ova angolska sema za neki COIN avion, ali to je do Angolaca. Ali su super uradjene linije raydvajanja kamuflaze. Neverovatno sta covek uradi cetkicom, lepo i precizno. 

milan78

Instagram-Peacockscaleworx