Ba-349 Natter Heller 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Evo jedne slatke male makete :) Out of the box + dodati detalji u kabini.

Predpostavljam da ste vidjali maketu ovog aviona u razmeri 1/48 ali mislim da je ova u 1/72 retka.









djnik

Nasao sam i skenirao sliku moje dioramice sa Ba-349 i rampom koju sam napravio u samogranji. Slikano na maketarskom takmicenju na Kipru 2001. godine. Takodje i shema lansirne rampe u razmeri 1/72.




Kerber

Hmmm....

http://s167.photobucket.com/albums/u150/maketarskikutak/Avioni%20-%20jet/

Ne bih da coveku idem u off-topic, imate samo link...
Inace odlicna maketa, konturno tacna, samo moj primerak skoro da nije imao linije panela, morao sam da ih mnooogo kasnije urezem...i prefarbam ponovo, razume se, posto sam ga prvi put radio davne '83.... >:D
Inace, nisu stavljali krstove na krila, a za ovaj avion, koji je tretiran kao projektil, uopste nije imao nacionalne oznake, samo brojeve....Jer, bio je mahom za jednu upotrebu. Ispaljivao se sa pilotom pocetnikom, koji je trebao da ima 20 sati naleta, radio veza bi ga preko prijemnika sama vodila u blizinu bombardea, onda bi ovaj nesrecnik samo trebao da navede avionche u blizinu jednog B.17/24 i da ga "uhvati" u spoljni nisan. Opali 24 rakete R4M odjednom u salvi, povuce polugicu, tog trena se avion cepa na dva dela - nos sa komandnom tablom i sacem za rakete odlpada prvi, zatim izlece padobran iz zadnjeg dela Natera, on izbacuje pilota sa sedista (ako se otkopcao pre toga) u slobodan pad, dok ne aktivira svoj padobran, i taj glavni padobran spusta zadnji, vreniji deo sa motorom i krilima na zemlju, relativno bezbedno...Pilot valjda zna da otvori svoj padobran i takodje "meko" spusti zadnjicu na Majcicu-Zemljicu,a ako ne ---fleka ko pola terena za basket...
Posle oni nakace novi nos, sastave ga sa trupom, i Jovo-nanovo ! (U teoriji) U praksi bas nije bilo tako, prvi pilot je poginuo...ali cuo sam da je iz redova Hitlerjugenda bilo spremno 50 pilota, a Ameri su nasli jedno 20 komada spremnih za polet...

A onog '48 sa rampom, sto mi je leteo sa vrha ormana, eeee....njega sam zaboravio da uslikam...Od ponedeljka cu da postujem fotke u galeriju...

Pozz

Lanmi

Malo su radili i na hibernaciji, da nesrecniku brze prodje minut penjanja  :). Zbog preterane g sile bilo je predvidjeno da se pilot onesvesti za trenutak, ali proracuni su pokazivali da je to dovoljno kratko da cim otvori oci moze da stigne da nanisani.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

djnik

Drago mi je da vam se svidja. Farbao sam ga u "what if" shemu i zato i stavio krstove na krilima. Najteze je bilo izvuci vijugavu liniju u toj razmeri. Inace kako taj avioncic izgleda u muzeju mozete pogledati na sledecoj fotki iz Deutsches Museum-a u Minhenu.