1/72 Yugoslav Spitfire Mk.Vc Hinko Šoić

Previous topic - Next topic

barbarossa

aerodrom Vis 1944 g. partizanski spitfire naoružan bombama i topovima spreman za dejstvo protiv okupatora

maketa.. miks.. trup novog airfixovog spita Mk.I, krila airfix Mk.IXc, spiner, usisnici, elisa, stajni trap i detalji od tamiye, kabina vakum, dekali blue rider, boje humbrol sa filtriranjem da bi dobio efekat blago narandžastije, doradjeni nosači za bombe ispod krila, aboukir filter, dodatni podtrupni rezervoar za gorivo i retrovizor




































































Tomcat

O, lepo, lepo, ja nikako da se nakanem da zavrsim mog MkV. Pretpostavljam da je 1/72?
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

barbarossa

prepravljeno u naslovu, da radi se o razmeri 1/72

Pedja

#3
Aboukir filter,sastavni deo maketeyuh ,samogradnja ili...?
Odlican rad


Sada videh da je dorada,izvinjavam se.

KuKLiNsKi

baš je dobar, izgleda ko 48
a zašto takav mix?

barbarossa

@Pedja - hvala, aboukir filter je dorada tamiye jer ni tamiya ni italeri ne daju dobro izlivene komade, potrebna je mala intervencija da bi se doveo u red, gledao po projekcijama i slikama vise razlicitih publikacija..

@KuKLiNsKi - hvala, takav miks sam odabrao jer su mi to bili dostupni delovi da napravim kombinaciju i jednog dobrog i tacnog Spita Mk.Vc, znam da Sword radi odlicnog Mk.Vc ali sa vouks filterom, no cena je malo neadekvatna, tako da uz malo truda ovo mi je bila dobitna kombinacija

drakii

Veoma vrlo leeeepo, bolje mix u ruci ne Sword u Frankfurtu na mojni, ko razume shvatiche, Tamiyin je trup neshto krachi nego shto bi trebalo da bude, pa...., vech recheno, naviknite se na moguchnost da chovek ima prava na svoj izbor, naravno, kada je u pitanju ochigledni diletant od autora makete, onda moze i sugestije, ali koje? Sluchano sam namerno pogledao ovu chetrdesetosmicu u razmeri 1/72, uzivo izgleda mnogo bolje nego u ove dve dimenzije, ima i chetvrtu, ali to retko ko vidi....,ljudi ovo je bre sedamdesetdvojka, dopada i bravo za prelepu dopunu nasheg vazduhoplovno maketarskog arhiva, opet ne nadjoh crticu, pozdrav

olakazanja


zolle



  Zato tebe nema da se javis Jovo  :think radis dan i noc na ovom lepotanu ! Super ti ovo ispalo, a sudeci po broju fotografija koje postavio mislim da te komentari i nece dotaci previse, cenim da si ti licno prezadovoljan ishodom - a to je najbitnije  :super Prelep spit, jako lepo si uklopio sve te delove, a pogotovo mi se dopada samogradnja oko nosaca za bombe  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Warhawk

Vrlo lep Spit. Mislim da to guljenje na krilu, gde se pilot penje, treba da je manje. Tj, više kao niz manjih poderotina umesto jedne velike.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

drakii

#10
Gospodina Warhawka obaveshtavan da je pilot imao nove blokeje na chizmama...

relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

medico

Quote from: warhawk on 08-04-2013, 21:51:14
Vrlo lep Spit. Mislim da to guljenje na krilu, gde se pilot penje, treba da je manje. Tj, više kao niz manjih poderotina umesto jedne velike.

nemora da bude preterano pogotovo što tuda prolazi i penje se i zemaljski "personal" ja sam na ovoj maketi radio po fotogtafiji !http://img.photobucket.com/albums/v691/medico/Spitfire/Picture-018.jpg

flanker

Lepo ti ovo izgleda dečače. Pravi fazon sa ovim bombicama.  :cheers
Čuo sam za neku posebnu panelizaciju na krilima naših Spitova, jel zbog toga taj miks?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.