Italeri MiG-29A Fulcrum SFRJ

Previous topic - Next topic

Miroslav

Pozdravljam sve kolege maketare i predstavljam maketu o kojoj ne bih mnogo toga pricao, jer vec sve znate. Licno sam jako zadovoljan sa njom, dodao Eduard Zoom set (koji malo kosta, a mnogo vredi) i nekoliko detalja u samogradnji (merdevine, kabal na prednjem tocku i kablove na signalizacionim svetlima stajnog trapa). Komplet sam je izrivetirao sa Trumpeterovim riveterom i zadovoljan sam rezultatom. Boje su Humbrol 127 i zelena (mix Humbrol 102, crne i bele). U finisu je prskan Future, a na kraju Revell mat lak. Za wash sam koristio Promodellers Weathering Wash - Dark Dirt, a izveo sam i prljanje slikarskim pigmentima tamo gde treba.
Slobodno pitajte sve sto vas zanima.

Skyrider

Znaci, i gornji i donji deo si farbao sa HU-127 ? posto imam ja jednog pa bi trebao da ga radim ... Inace, mnogo dobar, nema sta !  :cheers svaka cast

Goran A.

Lepo izgleda, puno detalja ali krupan propust sto nisi zagitovao vertikalce. Steta!

kapetan

Ako ti moje mišljenje šta znači  ;) odličan migonja!

zolle

Super ti je ovo ispalo druze  :super :super :super Volim da vidim dobrog mikojana, a pazi kad ih ne radim  :think ...
Dokon mozak, djavolja igracka !

flanker

Jako lepo, a farbanje i prljanje čini mi se i perfektno. Ne znam ono za vertikalce i gitovanje što pomenu kolega, jel to tako treba jer si i tu prljao ili ne?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Miroslav

Hvala svima na komentarima. Sto se tice vertikalaca, gitovao sam i tu, ali izgleda da je moglo jos, jer je prolaz toliko mali da je na kraju wash tu uleteo i ucinio da izgleda sire. Mislim da bih taj detalj mogao naknadno srediti.

zamorano

Odličan, suptilno i bez preterivanja, baš je sve leglo na svoje mesto... Imam istu tu kombinaciju Italeri + Zoom u zalihama, a sad sam dobio i inspiraciju :)

Pozdrav!

PELE

Jako dobro odradjeno, cestitam!  :cheers

zixo

Макета изгледа одлично.

Моја замерка је зелена боја. Таква боја је била на СРЈ Л/НЛ-18 док је у СФРЈ она вукла на Хамброл 120. Такође, СФРЈ МиГ-ови 29 нису били толико прљави већ практично нови авиони.