1:72 MiG-29 9-12

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Zavrsio sam ga danas pre oko sat vremena.Maketa je uzas to svi znamo.Ugradio sam resinski kokpit i nos a farbao sam sa MM Light Ghost Grey i MM fulcrum Grey Green + kap crnei  nekoliko kapi revell 68 posto ono sto MM daje kao Fulcrum Grey Green nema veze sa zivotom.Izduve sam skratio za neki MM posto su bile predugacke.Pitocev je medicinska igla i zica od gitare,a IFF je takodje zica od gitara.Dekali su LH (Hvala Sezane).Prljanje standard


Vladimir

Standardno lepo od tebe  :cheers
Ф89 НС

milan78

Super je  :cheers!!!Jedino ne znam koja je maketa,proizvodjac.Po onome sto si uradio,kokpit nos itd rekao bih da je italeri!!
Instagram-Peacockscaleworx

Nemsy_29


dragan_mig31

Hvala vam.Da italeri je u pitanju.Zaboravio sam to da pisem.

pekar

"Maketa je uzas to svi znamo"
Zašto je ova maketa užas?Imam obe verzije pa mi kaži šta me čeka?
Ovako gledano nije ti loš e sad što tvoja duša zna kako si se namučio....
IL-76

Miroslav

Ne mogu da se slozim da je maketa uzas. Potrebno je svega nekoliko intervencija gitom, a greske su vezane za duzinu izduvnika i stajni trap, ali to moze lako da se ispravi. Sta onda za Condora da kazemo? Generalno, rad je jako lep i sve na maketi je potaman, mozda samo malo blaze prljanje na krilima.

dragan_mig31

ovo mi je mozad 6 ili 7mi mig-29 kojeg sam uradio od italerija.Spoj VERTIKALAC - trup i spoj kod usisnika je uzas.Kalupi su vise istroseni pa zato paneli  nisu bas naj naj.Nisu dovoljno duboki i presiroki su.Ja sam vecinu presmirglao i prerezao.Kao sto mozete da vidite ja sam te spojeve sredio a koristio sam plastiku i superlepak i malo kita na kraju.Maketa je odavno za penziju.

AirGuard

Pogledajte sestu sliku po redu(u gornjem redu) i posebno obratite paznju na rezinski nos-da li mi se cini ili ovaj nos bas nije pogodjen?Izgleda mi previse...zaobljen ne znam jesam li pravilno rekao ono sto mislim,prosto mi odskace vise cak i od italeri originala?

Dima-RUS


Goran A.

Trebalo je na maketi malo prilagoditi ugao postavljanja, ima blagi pad na dole. Nos je u principu ok

M@rio

Dragane, svaka ti cast i na ovoj uradjenoj maketi...Mislim da je Italeri (ili Tamija), posto sam na par mesta procitao da je u pitanju prepak, ovu maketu uradio kako su tada najbolje mogli a kalup je ocigledno vec prastar i to je evidentno. Ja sam uradio par Italerijevih 29-ki po odavno a imao sam i prilike da uradim jednu Airfix-ovu i ako bi poredio te dve uvek bi se pre odlucio za Italerijevu...O Kondoru necu ni da pricam (bar kad je u pitanju 9-12 verzija)...Vec duze vreme radim na jednoj Italerijevoj 29-ki i najvise mi smeta spoj krila/trup odnosno taj stepenik koji ima kad se spoje krila i trup kojeg nema na pravom avionu...Ali kao sto rekoh ti si jako lepo odradio i ofarbao ovog lepotana!
Pozdrav,
Mario
M@rio

dragan_mig31

Hvala ti.Mario taj stepenik se jednostavno ne isplati sredjivati.TO sam ja shvatio dosad nakon uradjenih 6-7 italerijevih migova.

kapetan

The most beautiful fighter jet ever!

Suhoj

Sve je dobro samo meni licno se ne svidja prljanje, jel mi se cini ili si airbrushem radio curenja i ono dole?