Revell Do-17Z-2, Legionar, 1:72

Previous topic - Next topic

Slider


zadnjih deset dana dobio sam napad maketarenja, pa sam zavrsio 7 maketa, tri su jos u radu
pa evo i prve- posto forum ne dopusta gomilu tema- svaki dan po jedna
za pocetak revelov dornijer(prepak monograma)
maketu sam urezao, superdetaljirao kokpit
konacno je gotov
ja sretan ko malo dijete
kupio mi ga sin za jednu novu godinu,krenuo radit, detaljirao kokpit, sastavio ga i skuzio da sam izgubio poklopce kotaca
nakon dugo vremena nadjempoklopce, al nema jedne elise i prozor pod trupom mi je stupao u trup
onda je neki dan uletio kolega Marin123 s istom takvom maketom ( veliko hvala!), pa sam krenuo u zavrsavanje
pripomogao je i dobri duh dr.Vlado sa legijinim sahovnicama( i ovdje veliko hvala!), pa je konacno zavrsen
i on nema antenu, to kad ga stavim na dioramu
diorama nece bit nista posebno ni revolucionarno, al covjeka veseli - imam neke praisere pa da se ne pokvare u kutiji 8)
nije tak dobar ko tomin, al meni je dobar 8)
nadam se samo da opet ne bude komentara da je precist ko igracka :D  :D
vazno - registracija na slikama je kriva- umjesto 5K+BC treba biti 5K+BU
nekako sam pobrkao slova- no to sam danas ispravio, ali nisam slikao ponovo
sorry






















zivorad


Ćomi

#2
Ala si ga izraubovao odozgo.... :think
A ozdo nista ? To mi malo bode oci...
Kao i ove neke linije panela koje nestaju ?
Ali-da si se trudio to ja kazem, da ti se svidza si rekao ti-a sta vise treba ?
I kada vec pominjes dobrog duha Vladu i to - koja je prica ovog aviona ? Otkud sahovnica ?

Pozz,
Ćomi
No signature.

Slider

sahovnica - naljepnice mi poslao kolega Vlado - poruka je copy paste s drugog foruma, tamo znaju to je
inace, lo je avion iz Legionarske eskadrile, u rusiji je letjela eskadrila s Hrvatima i isvi su imali sahovnice kao amblem, kompletno osoblje bili su Hrvati

Warhawk

Odlična zimska kamuflaža. Takodje, svaka čast na panelizaciji i doradama, to ovakve starije makete dovodi blizu današnjeg standarda.  :super

Quote from: Ćomi on 22-04-2013, 23:30:43
Ala si ga izraubovao odozgo.... :think
A ozdo nista ? To mi malo bode oci...

Ta gornja zimska kamuflaža je bila na vodenoj bazi, tako da se brzo skidala (mnogo brže od standardnih boja na nitro ili uljanoj bazi)
Cilj ovoga bio je da se cela bela kamuflaža skine do proleća, pa ne moraju da ih ponovo farbaju u zeleno tada.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Slider

a evo naso sam i par slika cockpita u gradnji( obzirom da sam jedino volan mogao iskoristit :)












flanker

Kabina i gornji deo su fantastični. Jedino mi donji deo nije u skladu sa postarivanjem odozgo?!
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Ćomi

@Slider - hvala na odgovoru.
@warhawk - da sam juce umro to ne bih znao...Nemacka pragmaticnost na delu ! Thnks :D

Pozz,
Ćomi
No signature.

Goran A.

Odlicna maketa, mozda si ga mogao odozdo isprljati jos malo, bilo je tu svasta pogotovo od raskvasenih pista.