F-14B VF-103 1/72 Hasegawa

Previous topic - Next topic

Suhoj

Odlicna Hasegawina maketa, i napokon nesto ove godine sto sam uradio za sebe :D
VF-103, najlepse oznake u celom USN i naoruzanje je trebalo da ide umesto 2 GBU-24 2 GBU-12 ili 16 al nisam imao
Boje Mr color akrilne, sve u svemu evo fotki pa ocenite

P.S. Imam 2 propusta na maketi...
Prvo je sto nisam ofarbao TCS kameru sto sam pogresio pa zalepio odma taj deo tokom sklapanja a kasnije tek video da treba farbati, sa cetkicom sam jako los a nepristupacno je bilo za AB.
Drugo je sto F-14 nikad nisu nosili 2 GBU-24 ovako rasporedjene, nosena je jedna na prednjim druga na zadnjim nosacima ali s obizrom da nisam imao 12ice ili 16ice stavio sam ipak ovako, nazovimo to malom umetnickom slobodom  D:)



















Anytime baby!  8)

zivorad

Sta drugo ocekivati od tebe nego savrsenstvo  :god :god :god

Tomcat

Odlican, posebno kad se uzme u obzir da Hasefawin F-14 ima nekoliko ''kriticnih'' mesta za sastavljanje. Sveukupno je odlican, bar meni, par sitnih gresaka koje sam ti spomenuo ali koje ni na koji nacin ne umanjuju ukupni utisak. Svaka cast
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

flanker

Deluje lepo. Što se tiče kamere odseci ili isturpijaj konus i napravi ga od providnog rama.
Za bombe je najbolje da naručiš par Hasegawa setova naoružanja VI i VII mislim. U njima ima svega i svačega sa gomilom nalepnica, npr. samo na GBU-12 ide oko 15 dekalčića. Ne vidim ima li noviji tip lansera za AIM-9, LAU-127/128/129?
Naravno, najlepši su američki NAVY/Marines...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Tomcat

Ma nema potrebe za turpijanjem, Hasegawa daje I odgovarajucu verziju kamere, samo neka zameni deo  :cheers
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Poseidon

Super je...ja kad kažem Tomcat...prvo pomislim na Jolly Rogers i VF-84,pogotovo na  njihovo rano farbanje sa belim donjim površinama...prvi koji budem radio biće taj  :mjetal

zolle



Odlican je bre ! Poslusaj Slobu, zameni taj FLIR kad ga vec ima u kutiji i ne pipaj nista vise  :super
Mace je bonbona !
Dokon mozak, djavolja igracka !

maestro

odlican macor!
ako nije tajna, kako si i cime fotkao, osvetljenje.  ?

Suhoj

Fotkao sam obicnim canon fotoapratom (nije neki profesionalni, bas najobicniji je) a osvetljenje je bio jedan reflektor koji sam namestio pod uglom da ne daje prejako svetlo al da bude ok, da sam 2 imao onda ne bi bilo ovih senki mada i ovako sam zadovoljan kako je ispalo

Jadgkommando

I treba da budes zadovoljan! Odlichan je!  :mjetal

Pozzz!