Revell 1/48 Ju-52 (A.A.C. 1 Toucan) JRV (Warhawk and Biba Struja group build)

Previous topic - Next topic

Warhawk



Evo nečeg interesantnog...
Ovu maketu naš ćale našao je na Pančevačkom starom buvljaku za pazi sad - 200 KINTI!  :naughty
Nesklopljena, ali sa cakom - nedostajala je komplet staklarija. Ali, zahvaljujući Revell-ovoj službi za rezervne delove, glavni poklopac je brzo nabavljen. Ostali prozori nisu bili problem, napravio sam ih od providne folije za koričenje.

Maketa je zajednički poduhvat - burazer Biba Struja radio je sve poslove oko sklapanja i gitošmirglanja, a ja bojenje i prljanje (koje ispade preterano, jer sam prvi put probao par novih tehnika, kao wash u više boja, itd).
Rad uglavnom iz kutije. Od dorada za našu mašinu, uradjena je ploča na prelazu centralnog motora i nosa (koja sprečava curenje ulja na staklo), i zatvoreno je mitraljesko gnezdo primenom ove tehnike.
Šemu bojenja sam rekonstruisao sa jedine dve fotke ovog aviona. Na njima se vidi da je u pitanju sigurno Toucan uvezen iz Francuske, čije su oznake i registracija ispod krila prefarbani. Pitanje boje kojom je ovo odradjeno je dosta kompleksno, jer je ona na nekim mestima tamnija, a na nekim svetlija od pozadine, pa sam uzeo neku srednje sivu (ne znam da li se vidi oko rondela i na repu)
Rondele i trobojka na repu su prskani sa ručno sečenim šablonima, a serijali su štampani na providnom Tango Papa dekal papiru, uz pomoć kolege Lanmija.
Zvezda na repu je iz nekih viškova.

Sam Revell-ov Kalup je izuzetno detaljan, i nije problematičan za sklapanje. Rasklop makete je izuzetno dobro osmišljen.
Jedini problem je sama veličina makete. Raspon krila je preko 60cm, a dužina tu negde oko 40.
Kao nekom ko radi uglavnom 1/72, dosta mi je bilo zeznuto manipulisanje tokom bojenja, kao i smeštanje cele makete u kadar za slikanje! ;D



'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

tripko

UF ovo zaista izgleda fantasticno bravo momci.
Ja moram ovo uzivo da vidim. :god


medico

momci , opasno dobro ste napredovai !!!
posebno mi se sviđaju crne površine , deluju jako priridno jer nisu previse crne a i matirane su !
dajte neki close up rondela isto izgleda odlicno budući da su šabloni iz kućne radinosti !

maestro

Svak čas'!
Mogu misliti koliko je ovo čudo... ne gine ti pravljenje nove police  :lol

Warhawk

Hvala, momci, drago mi je da vam se dopada naš joint effort ;D

Quote from: medico on 24-04-2013, 13:44:01
posebno mi se sviđaju crne površine , deluju jako priridno jer nisu previse crne a i matirane su !
dajte neki close up rondela isto izgleda odlicno budući da su šabloni iz kućne radinosti !

Crne površine nisu crne, već Revell Matt 9 Anthracit, koja je dodatno fejdovana post-shading metodom.
Evo par fotki zvezdi izbliza (žuta ivica oko zvezde se skoro ne vidi, jer je bilo podlivanja crvene...)



Quote from: Mr.Moon on 24-04-2013, 15:50:58
Mogu misliti koliko je ovo čudo... ne gine ti pravljenje nove police  :lol

Za sad je na vr' ormana... dok ne rasčistimo neku policu... videćemo još
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Ćomi

Kolege-svaka cast !
Da znate da ovo izgleda bas svecki...
Ustvari-ovo je jedan od onih ruznih aviona koji izgledaju prelepo... ;)
Farbanje za 10-nista ti tu nisi preterao...

Pozz,
Comi
No signature.

Kerber

Mrak-merak!
Bravo obojici za ovu grdosiju.
Posebno mi se svidja farbarsko-molerski deo...Veoma dobro je to ispalo, maketa lici na oridjidji avionche...
A gde se ufatiste za '48 bas? Ova zverka je pogolema i u '72...

Warhawk

Quote from: Kerber on 24-04-2013, 21:26:57
A gde se ufatiste za '48 bas? Ova zverka je pogolema i u '72...

Pravilo starog buvljaka Br.1: Na stari buvljak se ne ide ca ciljem
Tj, to što čovek traži nikada neće naći. Ali, naćiće 100 drugih drangulija  ;)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

aircobra

Odlicno,mada ne komentarisem dobre makete jer nema potrebe...samo jako lose.Eh kad bi meni poslali ram sa staklima za B52 iz revella,koje sam narucio pre 2 meseca...


Jadgkommando

Steta sto nije Luftwaffe Kreta  >:D ... salim se Odlican je!

Pozzz!

Smajser

Svaka cast! Ubiste me sa ovim ostarevanjem makete. Dodje mi da batalim maketarenje kad vidim ovako dobre radove.

medico

Quote from: warhawk on 24-04-2013, 16:08:32


Crne površine nisu crne, već Revell Matt 9 Anthracit, koja je dodatno fejdovana post-shading metodom.


e, to je to ! ja takođe koristim antracit za crnu boju a gunze off white ili revel 361 umesto bele .
Bravo i za rondele ovaj over spray je prosto morao da se javi zbog talasaste povesine "metela" ali zbog toga je još bolja maketa i egzitičnija  :caooo