Revell 1/72 Focke-wulf fw-190 r-11 Wilde sau

Previous topic - Next topic

milan78

Kako vidim poslednjih par postova, mini trend su Luftwaffe makete pa evo i ja jedan Butcher bird da predstavim.Nasiroko poznata maketa sve se zna kokpit detaljan ali ne moze se postaviti otvoren tako da dzaba,providni delovi uzas,maketa u negativu finih linija malo kita dok od viska plastike mora da se ciste fini delovi tako da oprezno nastupiti...Cetkareno revelom(!) i to donji deo 49 i stranice uz dodatak hum 127,77uz dodatak bele i 78 za najtamniji deo kamuflaze.Lak revell matt.Dekali su debeli pa treba ubedjivanja sa nekim sredstvom.Wash domaci i pasteli malo siva malo crna...eto.Ja sam zadovoljan ali ima mesta boljitku.






Instagram-Peacockscaleworx

flanker

Sviđa mi se ova šema i fin rad, pogotovo jer je četka u pitanju. Nego čini mi se da su točkovi nešto krivi?!
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milan78

Pa pazi,tako se uklapa u zleb.A kod pravog idu ka unutra.E sad moguce da je revell preterao.Ali u svskom slucaju sledeci bolji.Hvala u svakom slucaju :super pozdrav!
Instagram-Peacockscaleworx

Kerber

Noge su im bile ovakve, na unutra....nije greska.
Mozda malo vise paznje na detalje da obratis...recimo - sastav trupa kod repa odozdo, da izlakiras dobro maketu pre decala, pa da izbegnes silvering, kao sto ga ima na krilima ili da ove decale jednostavno opseces....I razgranicenje boje na ledjima sa bojom na bokovima, malo da bude mekse...tesko je cetkom, ali, moze da se to dotera. Kao za tufne...polusuva cetkica, jedva boje na nju, pa malo otapkas na papir, pa tek onda polagano, ako treba i vise puta dok ne bude kako treba....
Nije lose uopste, sledeca da bude bolja!
Za kabinski pioklopac ja sam uvek trazio donatore kod drugih maketa (Academijeve Dore su mi se tu nasle, Hellerovi A-8....Italeri), jer ovaj njihov ne pije vodu.

milan78

Tacno tako.Konstruktivno nema sta.To su i moja zapazanja.Nije da se pravdam.Svakako za prvenac u ovom polju mi znace ta zapazanja.Ne samo za Luftwaffe.A jesam radio motling tako,ali ipak treba malo iskustva.Sa ovim sam se navukao na wwll.
Instagram-Peacockscaleworx

Warhawk

Quote from: milan78 on 27-04-2013, 18:30:05
Dekali su debeli pa treba ubedjivanja sa nekim sredstvom.

Za to preporučujem Hubrol Decalfix. Sasvim fino radi posao, a u njemu mogu i da se potapaju dekali umesto vode.
Ovde je fino objašnjen postupak.
Ako to ne upali, preporučujem Mr.Hobby-jev Mark Softer (zelena flašica), ali samo kao poslednje rešenje, jer je dosta jak i češto rasturi dekal na sitne komadiće...

Inače, silvering na dekalima je ono što prvo upadne u oči od grešaka na završenim maketama, ni sam se još nisam s tim izborio skroz...  ::)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

milan78

Koristio sam revell dekalsoft,ok je bio za da kazem sve dekale,jedino ti gornji krstovi su legli tako.Ubuduce sjajni lak pa dekali pa ostatak postupka.Sta drugo.Bice sledeci bolji.
Instagram-Peacockscaleworx