1:72 Heller Mirage F-1AZ

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Odavno sam hteo da uradim juzno afircki miraz F-1AZ i konacno sam to i uradio.Koristio sam resinska konverzija.Promenio izduv,nos,kokpit i one strujnice ispod repa.Kopletno prerezao maketu jer je heller u pozitivu.Dekale koje sam koristio su deo iz domace radionice a deo od airfixovog miraza CZ.Farban je sa odokativno dobijene boje.Koristio sam blutak jer su prelazi bukvalno ostri kod 1:1 aparata.


milan78

Muka ziva je heller....veoma dobar rad.Sad uz njega neki aparat RV Angole mig-21 ili 23....Naoruzaj ga!
Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

Fino izgleda, boje isto! I tankovi bi mu lepo legli, mada ne mora nista. Super maketa!

dragan_mig31

Mozda ako budem nasao neke NRZ lansere.One engleske ili francuske.

pekar

Ama spavaš li ti ikad ideš li u wc i ostale potrebe aman bre.
IL-76

flanker

Možda ti je zelena previše tamna, a žuta treba više da vuče na oker? Evo da se podsetite kako sam ja uradio pre dve godine. Silno sam se namučio baš oko pronalaženja pravih nijansi boja. http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,12778.msg121236.html#msg121236
Naravno sve zavisi od kvaliteta fotografija po kojima se radilo.
Takođe, mislim da se raspored boja za AZ razlikuje od CZ. Možeš da mu nakačiš i neke britanske ili američke bombe ako nemaš francuske. Pazi na pajlone ima različitih varijanti za tankove, rakete v-v i bombe i rakete v-z.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

dragan_mig31

Dobar ti je miraz :) Koliko sam video kamuflaza kod mirage F-1AZ varira i po boji i raspored same kamuflaze :)





Goran A.

#7
@Flanker
Tvoje boje su blize onome sto treba da bude. Draganove slike makete mi izgledaju previse kontrastne i intenzivne, verovatno su mu boje u prirodi malo blaze i svetlije.

Posto je mesao sam, pretpostavljam po slikama sa na neta gde su boje jace, moze da prodje, u Skoplju nema boja na svakom cosku kao kod nas.

Kazu da je Humbrol kombinacija 63+10%bela/75/65+20%bela.


dragan_mig31

Bas tako uzivo su boje puno blize ovim slikama koje sam postavio.

Goran A.

Kad mesas boje sam neuporedivo je teze. Nekad uspe, nekad ne, teraj dalje.

dragan_mig31

Ma naravno :) ipak ovo sam radio za polici i nije takmicarska maketa :) Sledeci je najverovatno J-10 od trumpetera.Jedino sto me pizdi je to sto su dati dekali za dva prototipa a nerade mi se prototipovi a takodje dekale nemogu da nadjem na netu za operativne masine.

zolle

Prelepa letelica i odlican rad ! Mnogo je tu posla bilo i zato  skidam kapu majstore  :mjetal
Dokon mozak, djavolja igracka !

PELE

Brz, brzi, najbrzi, Dragan!  ;D

flanker

Zamalo da iskoristim Hu94 za oker, ali sam ipak izmiksovao. Drugo, čini mi se da su boje nešto varirale od perioda do perioda, pa čak i od aviona do aviona.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Goran A.

Nisu boje toliko varirale koliko su bledele na suncu. Postoji slika 4 Mirage IIIEZ na stajanci koji su mestimicno zafarbavani pa mozes da vidis staru i novu boju na istom avionu.

Problem pravi jedna serija skeniranih fotografija iz casopisa plus razne sa klasicnog filma i fotopapira. Jako su kontrastirane pa se cini da je zelena boja bas tamna. Maketari ih ponekad koriste kao referencu.

Na jednom juznoafrickom forumu ima jako kvalitetnih skljocanih 1980, poklapaju se sa digitalnim fotografijama muzejskih primeraka.