Bivsi iracki MiG-21Bis Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Meni jedan od najzanimljivijih aviona koji su bili na ovim prostorima, bas zbog spoja pustinjskog i domaceg  :)

O sudbini ovih aviona ne treba da pricam jer je poznata vecini, dosli na remont zaratilo se i tamo i vamo i igrom slucaja avioni zavrsise kod nas do dana danasnjeg. Nosili su oznake i JRV i posle RViPVO SRJ.

Maketa Zvezda, boje Humbrol 117, 230 i 94 sve malo posvetljene. Dekali iz viskova. Maketu sam radio sa uzivancijom i za opustanje, dodao sam malo riveta i doradio HUD i sediste u kokpitu, dodao onu kockicu iza vazdusne kocnice(filter klime ili tako nesto vezano za klimu). Trebao sam da dodam i antenu ispod nosa sa donje strane i na repu al sam se toga kasno setio  :(

Da ne gusim mnogo evo slika, i da avion jeste prljaviji malo vise nego sto bi trebalo al tu sam dao malo umetnicke slobode  ::) Nisam mogao onako cistog da ga gledam  :D

















Nadam se da vam se svidja  :)

milan78

Kak'i prljav taman je!!!!Samo spoj trup i poklopac kabine malo je vise vidljiv.Ostalo tamanica.Lep 21!!!
Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.


dragan_mig31

#3
Bas je tamam ovo prljanje :) Nego vidim da na desnom krilu vidi se film od dekala i rub gde ti ostao valjda malo wash ili sta i da si koristio za prljanje.Steta jer stvarno dobro izgleda sama maketa.Koliko vidim i zastava nije ti legla skroz u panele i wash se tamo nevidi i to malo kvari utisak.Mada generalno dobar je.Ovo ti je jedan od najboljih do sada :) samo napred i zanima me sta je sledece?

p.s. samo da pitam jos ovo.Jel su stvarno imali brojeve na krilima?Kao da nisam video to dosad.

Nemsy_29

Sa donje strane na krilu ima malo al se ne vidi toliko uzivo a sa gornje se uopste ne primecuje osim na bliskim slikama, kabina nije zalepljena jer jos nisam smislio da li ce biti otvorena ili zatvoren. Gorane pogresno izrazeno, mislio sam na nisansko staklo  ;)

A sledeci je etendard u sluzbi iraka  :)

Goran A.

Uspela maketa, dodaj jos tih par sitnica i gotovo. Prljanje je OK, taman koliko treba, ipak su leteli neko vreme. Dopada mi se!

dragan_mig31

A brojevi na krilima?Mozda neko ima neku fotku ili tako nesto?To me bas zanima jer i ja planiram da uradim nesto slicno u 72.U neka prastara LH sastavnica nije bilo brojeve.

Nemsy_29

Ja imam novu LH sastavnicu Fishbed world I gde ima brojeve. Najbolje ti je da pitas Subu  :)

dragan_mig31

Pa nista onda kupicu ove novije dekale kad budem odlucio da radim ovako nesto u 72.

Goran A.

Ima li neka slika na internetu na kojoj se vidi broj na krilu? Jednu iskosa slikanu sa refleksijom na krilu razvlacio sam u fotosopu na razne nacine i rekao bih da taj avion nije imao broj. Za ostale ne znam.

dragan_mig31

I ja bi hteo da vidim slike gde je broj prisutan.Sve slike koje sam video dosad broj se ili nevidi ili se taj deo krila uopste nevidi.

Goran A.


Goran A.

Ovo sto ima od skenova po netu je sitno i kompresovano pa se i ne vidi.

dragan_mig31

Da ne mozad imas kvalitetniji sken gde se brojevi vide.Bas me zanima jer planiram da radim isti ovakav u 72 uskoro.

pozz