Revell 1/72 North American Super Sabre

Previous topic - Next topic

Profa

...and now for something completely different, što bi rekli Pajtonovci
Poznati Revell (alias Italeri alias Esci), sa svim svojim vrlinama i manama... Negde se sjajno uklapa, negde ima zezanja (levo krilo-trup, usisnik...), sa dodatkom Eduard eceraja koji mu definitivno poboljšava kabinu.





Bojen MM metalizerima različitih nijansi, sjajno lakiran sem izduva (otud metalik-sjaj) koji je, kao na pravom, nijanse titanijuma.
Izduv sam zagaravio crkvenim pigmentima, različitim mešavinama nijansi, kako bih dobio efekat "sagorelog" metala.
Dodao sam što je više moguće detalja - usisnik i "ogradice" na krilima su šmirglani do prozirnosti, poziciona i formacijska svetla su napravljena od gita i odgovarajuće obojena, dodao sam nešto ožičenja u prostor stajnog trapa i vazdušne kočnice, kabina je vak-form (hvala, Pele! )...
Sve je rađeno po referentnim fotkama, a najviše su od pomoći bili razni "walkaroundovi" i Squadronova knjiga iz serije "Detail & Scale"...

Nadam da vam dopada kao meni
Bogu fala što sam Lala! :)

pekar

Ma ti si dečko lud!
Tako se ne rade makete!
:cry
IL-76

deda


milan78

Odlican,ofarbano bas bas....jedino slika broj 14 cini mi se da se na krilima vidi trag od nosaca bombi ili raketa koji je odstranjen.....mada mozda se i varam.Sad me sramota sto ja tako tebi Profo,ali moje zapazanje.
Instagram-Peacockscaleworx


Profa

Fala svima :)
Milane, nema šta "ti to tako meni", niko nije bezgrešan i iznad bilo koga, ja pomajmanje...
Ako zapaziš nešto što ne valja, a ti to lepo spomeneš ;)
Što se ovih rupa za podves tiče, proizvođač makete je napravio rupe u krilima pa oni koji neće da montiraju podves (kao ja) moraju da ih popunjavaju.
Na pravim avionima se takođe vide posebni paneli tamo gde ide nosač, pa sam i ja namerno ostavio da se ocrtavaju.
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Quote from: Profa on 13-05-2013, 07:52:13
Na pravim avionima se takođe vide posebni paneli tamo gde ide nosač, pa sam i ja namerno ostavio da se ocrtavaju.

Mozda misli na tragove blize ivici pretkrilca. Imas neki usek.

Ko hoce da detaljise, moze i bez poklopca ili navojnog cepa posto ga negde i ne stavljaju. Ako je proizvodjac makete pogodio poziciju, sto uglavnom nije slucaj, moze da se ostavi ali u centar otvora treba postaviti iglicu od sprua sa minimalnim zazorom, pogotovo ako je u pitanju mesto za "mokar" pajlon jer je u otvoru vidljiv ventil ili deo cevi.

Pajloni nisu uzljebljeni osim u par izizetaka pa se nikakvi tragovi ne vide osim mestimicne promene nijanse.

kapetan

Video sam juče maketu uživo u Zrenjaninu i to je definitivno bila najbolja maketa na takmičenju, po mom skromnom mišljenju!

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

matilda

sjajno.
maketa je ispala odlicno.
ofarbano je vrhunski, nijansiranje je jako lepo ispalo.
saren kao detlic, stvarno lepo avionce.

stevan

Profa

Ja sam, k'o što rekoh, jako zadovoljan kako je ispala, pogotovo oko izduva. Ima mana, činjenica, koje se zapaze na podrobnije gledanje, ali... niko nije savršen ;) (sem mene kao takvog  :zvizduc).
Kep, nisi uzeo u obzir Bambijevu Doru i Saletovog Panzera, to su bile dve najbolje po meni...
Bogu fala što sam Lala! :)

kapetan

Zoki u pravu si, doduše ja sam mislio od aviona a slažem se da je pancer izuzetan rad, mogu reći svetske klase!

Pozdrav, Bojan!