MiG-15bis Fagot (Hobby Boss 1/72)

Previous topic - Next topic

BladeRunner

Dobar dan svima, još jednom! Predstavio sam se na forumu pre desetak dana, a sada evo me sa PRVOM urađenom maketom u svom životu (radove iz nižih razreda osnovne škole bolje da ne računam).

U pitanju je dobro poznati Hobby Boss MiG-15bis u 1/72 razmeri. Maketu sam naručio preko M-Hobby-ja a birao sam što jednostavniji avion, maketu za izradu, da probijem led. Pokazalo se da sam prilično omašio u izboru, ali to je moje početničko mišljenje. Radio sam je desetak dana, sve ukupno, i to "iz kutije" tj bez bilo kakvih dorada sem instrument table (koja sde na moju žalost ne vidi po poklopcem kabine). Boje: Humbrol silver 11 a unutrašnjost kokpita i prostora za smeštaj trapa i vazdušnih kočnica je neka Humbrol Blue Duck Egg 23 (to sam malo omanuo) jer tzv. Air superiority blue nisam imao a žurio sam da završim maketu jer sam bio jako nestrpljiv da vidim kakav će biti finalni izgled  :zvizduc Koristio Humbrol Enamel Tinners razređivač i lak opet Humbrol Gloss Cote. Šema bojenja je svakako po instrukcijama iz kutije mada sam se pomalo koristio "Walk around" publikacijama koje imam u el. obliku...

Na samoj maketi se vidi niz propusta koje sam imao prilikom izrade, što ću se truditi na sledećim modelima da korigujem, poput tragova četkice, uklapanja krila za trup, itd...  "Prljanje" nisam radio, jer da budem iskren, u ovom trenutku nemam pojma o tome!  :cry

Evo su slike, koliko - toliko precizne, čisto da vidite kako to sve izgleda.. Voleo bih da mi date vaše komentare, primedbe, zapažanja i sugestije, kako bih se usavršio u budućnosti. Pa raspalite (da vidimo valja li ovo, ili po onoj narodnoj "prve mačiće u vodu da bacimo!"  :)









Skyrider

Hobby-boss zakon :D ! Ja sam radio MiG 15 KP a zaje*ao sam se sto nisam uzeo ovaj kit nego ono skarabudzeno parce plastike al bilo - prosle, popravice se ;) Ne valja ti crveni vrh, koristi traku za maskiranje. I ne zuri dok radis, makete se rade mesecima ;) samo napred

Janjic

Sve je ovo odlično za prvu maketu :), samo naprijed!
凸(¬‿¬)凸