KP Polikarpov PO-2 1:72

Previous topic - Next topic

djos & filip


KP-ov PO2 je vec svima dobro poznata (stara) maketa, sa svim svojim manama....ali meni iskreno draga jer je bila bitan deo moje "mladosti".

Maketa je radjena na brzinu kako bio bila urucena na vreme mom dragom prijatelju koji je davnih dana leteo a vala i skako padobranom iz ovog tipa aviona, tako  da nije dostigla sve standarde koje je trebala, ali ...... kao poklon ce biti korektna.

Za mene licno ovo je bilo zagrevanje za nov polikarpov od ICM-a .... gde cu nadam se izbeci vecinu gresaka napravljenih sa zatezanjem zatega, od kojih je najgluplja na krilima gde su postavljene na krajevima krila pod pogresnim uglom...uocio sam tek kad je sve bilo zalepljeno....

Sta je tu je

a sada slike  (zbog nedostupnosti fotoaparata slike su u razlicitim fazama zavrsavanja)

Pozdrav svima

               


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Jovac

Lepo i pedantno . Nemam zamerki .

Warhawk

Fantastičan rad, pogotovo na zategama.
Za tvoju maketu bih ti preporučio dosta tanje zatege da nadješ. Prijatelju verovanto nije bitno, ali to će biti prva zamerka od većine na ICM maketi za koju si, verujem, spreman da se pomučiš  ;)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

zamorano

Lep Kukuruznik!

Čista petica za maketarsku veštinu, sa slika se stiče utisak da je ispao tačno kako si hteo i da si držao sve detalje pod kontrolom - što sa KP-om sigurno nije bilo lako. Sad, da li je sve tačno (meni bar) nije mnogo važno, može maketa da bude odlična i ako nije 100% tačna. ;)

Daj tog ICM-a, i ja ga merkam samo sam stavio veto na kupovinu dok ne potrošim zalihe.

Pozdrav!

Goran A.

Sve je super, KP je to! Popravi samo farbanje prelaza na gumi/bandazu. Dopada mi se, ima onaj smek iz osamdesetih.

Warhawk

Quote from: zamorano on 16-05-2013, 11:51:50
Daj tog ICM-a, i ja ga merkam samo sam stavio veto na kupovinu dok ne potrošim zalihe.

Ćuti, ne staj mi na muku  ::)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Profa

Obavezno sledeći put tanje sajle, i stavi ih i na komande krilaca. Ostalo odlično , nadam se i da će moja dva biti približna, kad dođem do njih...
Bogu fala što sam Lala! :)

djos & filip

Hvala svima na komentarima, sve stoji....ali ovo je bilo najtanje sto sam imao u kuci a da ne jurim zenu....mislim carape.
Profo hvala, totalno sam prevideo taj detalj, na ICM-u cu da pripazim.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Profa

Ja bi' ipak jurio ženu, razlika je drastična ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

aircobra

Odlicno odradjeno!ali ne zameri mi...samo malo prljanja i naglasavanja bi mu dobro doslo...