Revell F-84G,1:48,Cerklje 1968

Previous topic - Next topic

Smajser

Moja prva potpuno OOB maketa  :) F-84g nakrcan ''do daske''  :pilot

Pito cev napravljena od dve medicinske igle.
Iseceni otvori na trupu ispod kabine.
U kabini ozicena zadnja strana komandne table i nesto malo po zidovima i podu. Oklopna ploca premestena sa sedista na poklopca kabine. Unutar njega je ozicen i metalni deo na kojem polopac ''seta'' po sini.
Pojasevi uradjeni od zice i medicinskog flastera (onaj sto nema jastuce).
Na bombama promenjen zadnji deo i dodate ''vrteske'' osiguraca.
Revell je iz nekog razloga dao samo dva para raketa, tako da sam drugi par morao da napravim.
Kamera ispod trupa takodje od stirena a staklo od lepka za providnu plastiku.
Vazdusna koscnica izbusena i preradjena.
Boje Vallejo akrilne.
Zaprljan je onako kako sam video na slikama i kako su me savetovali. Izgleda se tada dosta polagalo na cistocu  :rtfm
Trobojku na repu i crvenu traku oko trupa sam farbao. Ko se jedno opekao sa ovim dekalima, vise se sa njima ne igra  :)




























































zamorano

Jedna reč: impresivno! I maketa i fotografije.

I jedno pitanje :)... Koje boje si koristio? Ova kombinacija izgleda potpuno dobro.

Pozdrav!

flanker

Mogao si malo više pažnje da pokloniš detaljima, ovako deluje siromašno...ali sve u svemu nije loše...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Ćomi

#3
Odusevljen sam !

Ovo je stvarno ekstra ! Pojaseve si objasnio...

pozz,
Comi
No signature.

Goran A.

@ Flanker

O cemu ti pricas? Sala ili ozbiljno?

Lud13

Odusevljen sam i maketom i fotkama...ona prva kao da je prava na stajanci...svaka cast!!!

Dejan

Smajser

Boje su Vallejo akrilne.

Donja je Model Air 71.109 U.K.P.R.U.Blue, a gornje dve su 71.092 Medium Green i 71.050 Light Grey.

Ram kabine je Model Color 70.820 Off White a tockovi 70.862 Black Grey.

Pedja


DUSAN123

Jako lepo i pedantno,posebno mi se dopadaju uglovi iz kojih si slikao,kao da je na stajanci...bravo!

Adrijano1776

Dobro si ga sredio, svaka cast, odlican.
Pogotovo mi se dopada "crijevo"za dovod zraka u masku ali si zaboravio staviti onaj mali dodatak na kraj. :cheers

Smajser

Quote from: Adrijano1776 on 24-05-2013, 20:01:50
Pogotovo mi se dopada "crijevo"za dovod zraka u masku ali si zaboravio staviti onaj mali dodatak na kraj. :cheers

Stavio bih ga ja da znam kako izgleda. Nema fotografiju na kojoj se jasno vidi taj kraj  :)

head bgd

Auuu brate mili.  :god
Svaka cast...ovo je prava reklama za kupovinu date makete. Kada neko ovako odradi posao, masa ljudi pozeli da kupi istu maketu.


Zdrav bio!

Cexx206

Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

Vladimir

Ф89 НС

zivorad

Jednom recju      SJAJNO     :god :god :god