Italeri Tu-22 M3 1/72

Previous topic - Next topic

Miroslav

Najpre pozdravljam sve kolege maketare. Ovo je maketa koju sam radio po narudzbini i predstavlja Rusku verziju aviona iza 1998. godine. Tesko da bih mogao izvuci nesto dobro vezano za ovu maketu, pa cu reci sta mi je to najvise smetalo u procesu izrade. S obzirom na razmeru i velicinu samog aviona, cudno je sto Italeri nije malo vise obratio paznju na detalje. Riveta nema, uklapanje je ocajno, narocito u predelu usisnika gde zjape rupcage, dekali debeli kao djon, kokpit krajnje siromasan, ali pokriven dekalima, odsustvo elementarnih detalja i dalje da ne nabrajam. U tacnost bolje da ne ulazim. Vidi se na prvi pogled, a narocito po kljunu.  Tona gita treba i sati i sati smirglanja.
Da ne bude sve tako crno, mislim da predstavlja izuzetnu vrednost ako se ima kao ukras u kuci, bas zbog svoje velicine. Ipak mnogo vise privlaci paznju u odnosu na "standardne" makete.
Koristio sam Humbrol i Revell boje, ta gornja je neka siva koja najvise odgovara autenticnoj. Radio sam i preshading, sto se vidi, a na kraju i pigmente.
Slobodno pitajte sta vas interesuje.

airsuba

Nije ovo Italeri maketa već ESCI iz 80-tih, za ono vreme čudo maketa  :)

Ima po netu saveta za korekciju, uglavnom produženje trupa, korekcija visine, uvodnika vazduha i sl. Nisu pretereno komplikovane stvari, uglavnom može sve sa običnim stirenom tako da se uz malo truda dobije pristojna maketa po pitanju tačnosti. Svakako impresivan dodatak svakoj kolekciji  :D

Miroslav

Na kutiji i sastavnici pise Italeri. Za ostalo ne znam.  :rtfm

milan78

Super je,svejedno lepo si ga odradio.Kakav god da je konturno,sta si mogao a sta ne gorostas uspeo!Nije cesta ptica na forumu.
Instagram-Peacockscaleworx

BladeRunner

E ovo ja zovem pravim osveženjem na forumu!  :super

FLY BY WIRE

retka maketa....jako dobro uradjena...kao sto kolege rekose pravo osvezenje na forumu :super

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

djos & filip

Uz sve napomene da maketa ima "svojih problema" odlican rad!
Lepo je videti ovu zver, nije cesta na forumima, a kad je jos dobro odradjena kao ova, pravo zadovoljstvo.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......