Dewoitine D-520 - Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Dewoitine D-520 od Tamije je fantasticna maketa. Svi delovi pasu bez problema i iz tog razloga sam radio maketu pravo iz kutije, bez ikakvih dorada. Jedini detalj koji sam dodao su posajevi u kabini.

Maketa je farbana Model Master uljanim bojama, ordadio sam blagi wash i chipping srebrnom olovkom dok je prljanje radjeno pastelima.

Avion prestavlja jedan od D-520 u okviru grupe GC Doret 1945. godine. Ovi avioni su bili zarobljeni od strane Nemaca te zanimljiva i neuobicajena kamufalza kada su ponovo dobili Francuske oznake pred kraj rata.


medico

Čini mi se da si malo fulao sivu nijansu , obično se radi kao sivo-plavu . Inače , fantastično lep avion !

Jako dobra maketa za rad mada mu na netu spore nosni deo i prop pa postoji i rezinska dorada ... upoređujući crteže i fotografije nisam toliko siguran da je pogrešan !
Operativna istorija mu se rastegna na čitav WW2 (pa i posle) pa je spisak šema interesantan ... od Francuske preko Višija , Italije do LW i na kraju Bugarske .

Smajser

Odlican rad. Pedantno do bola. Predpostavljam da su tufne radjene sa sablonom?

djnik

Medico, kamuflaza je standardna Francuska radjena MM Authentic bojama. Strane trupa kao i krajevi krila su ofarbani RLM 76 dok su tufne RLM 74.

Smajser,  tufne nisu radjene sablonom vec air brashem sa podesenim pritiskom i korakom. Vezbao sam prvo na jednoj starijoj maketi dok nisam bio zadovoljan kako izgleda.

Hvala obojici na lepim komentarima.

maestro

Bas mi se dopada avionce, a posebno flekice.
Mali OT: kad vec pomenuste MM autentik boje - valjaju li ista RLM 74/75/76, uljane, naravno?

Warhawk

Redak avion u još redjoj šemi. Svaka čast!
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djnik

Mr. moon, valjaju i te kako. Ja ih stalno koristim.

Hvala Wahawk!

djos & filip

Lep avion i vrlo lep rad.
Interesantna mu je ova tufnasta kamuflaza.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

deksiko

Sjajno uradjena maketa. Svaka čast. Majstorski odradjeno.

husky


Kerber

Dopadljiva sema, jedan od atraktivnijih, ako izuzmemo Visi-sarenis!
Bravo Djole!

husky

Mozda sarenis, ali dobra polazna referenca za nas Morane Ms 406! ;-)

Miroslav Š.

Браво! Уживање за гледање и што Хаски рече, добра референца :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

olakazanja

Fenomenalno uradjena maketa i veoma zanimljiva sema! :super

Ćomi

Dodje mu kao neka pastrmka sa propelerom :)
A navikao si nas na lepe stvari...

Pozz,
Ćomi
No signature.