F-84G JRV

Previous topic - Next topic

PELE

Pozz svima...

Resih da zavrsim nesto na brzaka pa sam uzeo HobbyBoss-ov F-84 u 72ci, koja je po meni, dosta gruba maketa sa ne bas toliko dobrim detaljima, koliko se cini...

Neki paneli su fabricki bili urezani krivo, neki riveti su bili plitki a neki ne, mozda je meni bas zapao takav primerak. Nista nisam dodavao osim malo detalja u kokpitu i Academy-evog canopy-ja koji je prvenstveno bio namenjen za E verziju. Malo prerade i moze se iskoristiti za G, bele linije sam radio od dekala, mnogo je brze od maskiranja i sve se moze zavrsiti za 20ak minuta, osim kruga, kojeg sam maskirao i ofarbao...

Ostaje da pokacim rakete i antenice kod izduva...

Ako imate neka pitanja, pucajte...  :cheers








I jedna zajednicka...  :)




dragan_mig31

Prelep thunderjet.Svaka cast :) Svidja mi se srebrena farba.E sad kao da ti ispod srebrene boje viri crna?Nekako mi to cudno.

Goran A.

Vidis da je udario kontrast pa preterao. Pele. fotografisi kao ranije, ovako iskacu neke stvari koje se na maketi verovatno ne vide.

zivorad

Fantastican Nenade  :bravo :bravo :bravo                           farbice su ?

PELE

#4
Quote from: AG02 on 30-05-2013, 18:42:37
Vidis da je udario kontrast pa preterao. Pele. fotografisi kao ranije, ovako iskacu neke stvari koje se na maketi verovatno ne vide.

Jeste, kontrast je jaci ( preter'0 sam ) ali ovako aluminijum dolazi do izrazaja ( fotkao sam na beloj podlozi i malo je bolje ), isto vazi i za sivu boju... osvetljenje je lose, aparat slabiji a podloga je sasvim ok... meni se dopada, sta ces...  :naughty

Sledeceg puta cu probati sa sivim hamerom, on je definitivno najbolji...

@Zivorad - Prvo sam prskao gloss crnom pa preprskao Humbrolkom 27001. Poliranje je obavezno, bukvalno se moze odraditi sa papirnom maramicom, jer kada se naprska, izgleda jako zrnasto ali se kasnije sve to sredi...  :cheers

@Dragan - Dobro je sto si primetio da "viri", jer je to zbog odsjaja... lakirao sam ga dosta puta i stvara se utisak da nije ujednaceno ali jeste... kada gledas iz drugih uglova deluje cuno, zato... mada meni se to i dopada, deluje kao NMF povrsina...  :cheers

Kada sam ga fotkao od dole, vidi se sve normalno ( jer nije na tockovima, vec pod uglom )... takav je i od gore, samo je osvetljenje lose...

PELE

Videcu da postavim fotke sa belom podlogom, samo da ih sredim...  :cheers

dragan_mig31

Ja cekam da ga vidim uzivo :)

Adrijano1776

Care :god
Svaka ti cast...ako smijem da kopiram neke dijelove :cheers

Nemsy_29

Jedan od najlepsih gromovnika ovde, svaka cast Pendula  :caooo

djnik

Odlican Thunderjet. Svidja mi se kako si ga odradio pedantno. Beli ramovi na poklopcu kabine su narocito ispali odlicno!

Miroslav Š.

Одличан, седи, 5 :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Ćomi

Lepo.
meni se i slike svidjaju...I ja naginjem tom nekom malko mracnijem izgledu...
Lepo je sto nisam sam  ;)

Pozz.,
Comi
No signature.