Hoker Hariken od papira 1 prema 33

Previous topic - Next topic

deksiko

Uradio sam maketu od papira, balze i plastike u razmeri 1 prema 33.
Inace oplata za maketu je uradjena od 160 gramskog papira printano na kolor laseru a prethodno je uradjena u fotosopu.
Nadam se da ce vam se dopasti.
Pozdrav svim vazduhoplovnim maketarima!
Fotografije su na adresi:
http://s1283.photobucket.com/user/deksiko/media/Hawker%20Hurricane%20MkI%20Yugoslav%20Royal%20Airforce/IMG_1528a_zpse5c2e3e6.jpg.html

Warhawk

Svaka čast. vrhunski rad u papiru!
Rebra skoro pa izgledaju kao da stvarno imaju reljef.  :)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

deksiko

Mozda se bas dobro i ne vidi zbog ugla slikanja, ali krila pored toga što imaju naslikan reljef
ona zaista i imaju reljef jer sam  sa kontra strane papira ocrtao rebra i uz pomoć lenjira i jačeg pritiska hemijske olovke dobio i
stvarnu reljefnost rebara na krilu.

deda

Sjajan rad! Odlicno izgleda ovo papirno avionce.

YU-DFY


deksiko

Hvala kolega. Drago mi je da Vam se maketa dopada. Čim završim i dvobojni jugo hariken staviću fotke.


anki

Ovo se stvarno retko vidja. Bravo, ostao sam bez teksta. Da li si sam radio "krojne liste" za papir ili si nabavio?

deksiko


Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

deksiko

Hvala! Drago mi je da Vam se dopada!

pekar

Ja bre ovakog nemogu ni u plastici (maketu)  da odradim.
BRAVOOO :bravo
IL-76

deksiko

#12
Papirne makete dozvoljavaju da uklapanje delova možeš da uradiš tako da sastavi budu šro približniji kao na pravom avionu.
Naravno to ne može da izgleda tako uverljivo kao na dobrom plastikaneru slične razmere, ali obzirom da je razmera takva da je avion malo veći, onda bogatstvo detalja odvlači pažnju od nesavršenosti papirnih maketa (sve zakrivljene površine zahtevaju izradu iz nekoliko delova i njihovo spajanje ili zasecanje delova i obavezno oblikovanje pre lepljenja).
Ali da ne filozofiram više, bitno je da uživate u izradi makete i kasnije u njenom izgledu.
Pozdrav!