F-104G Italijan (Italeri 1/72)

Previous topic - Next topic

BladeRunner

Evo ljudi, to je ta dobro poznata Italerijeva maketa. Krš za sklapanje! Ovo je moja druga maketa i poslednja za sada jer ih neću više raditi dok ne nabavim airbrush. Odlučio sam se za ovu italijansku verziju koja me je posebno privukla zbog jedne italijnaske facebook grupe gde se može naći mali milion slika njihovih Starfajtera, kao i ovof 3-11 primerka. Boje su revell i humbrol, tip tankovi i Orfejus cam-pod nisam lepio jer ne namervam da ih stavljam trajno na avion - za mene je F-104 uvek bio i ostaće raketa (na mlazni pogon)  8) Slikano Alcatel OT -995 smartfonom s kamerom od 5mpxl jer je aparat u međuvremenu riknuo  :( tako da...












husky

Ovu maketu sam radio krajem devedesetih i tada mi je bila vrlo zahvalna za sklapanje, ocito sam omatorio, ili sam tada imao vise entuzijazma!
Lepo odradjeno, samo ti zameram preveliku kolicinu laka...
Uzmi neki sprej dok ne resis pitanje brasa...bice mnogo, mnogo bolje...

aircobra

A sta fali sto je maketa krsh?Meni je zabavnije kad se malo mucim,a mozda i puno!dobro ti je ispao taj F 104!

BladeRunner

@husky znam, na žalost... lak je humbrol gloss cote, pređeno dvaput pre i posle dekala, primetio sam i to da se dotični lak baš i ne voli sa revellovim bojama, al čini mi se da bi ovde jedan matt prelaz završio stvar... učim polako...

@aircobra meni je ovo tek 2.maketa a o lošem sklapanju ove čitao sam kako na ovom tako i na drugim forumima gde su pisale iskusni maketari, tako da... ne znam...  :think