MiG-27 FLogger (Academy-1/72)

Previous topic - Next topic

Skyrider

Dakle, Academy-jev Flogger. Maketa je korektno uradjena, ali ima gresaka. Jedna od mojih je nedostatak donjeg stabilizatora..  :uaaa Iz nekog razloga, farba nije htela da se "lepi" na plastiku (vervotano zato sto je bilo 35 stepeni u Avgustu) pa imam 2 mesta gde se ljustila, ali sredio sam to kako sam znao i umeo. Ovaj Flogger predstavlja jedan od poslednjih operativnih primeraka u ruskom RV. Uradjen je jak weathering efekat, kao i efekat rdje. Rdju sam uradio vrlo neobicno- to je donji svetliji sloj ove tamno-braon. Znam da se rdja ne pojavljuje na tim delovima trupa i krila, ali nisam mogao da odolim a da ne probam experiment koji je, rekao bih, uspesno ispao  hehe ;D Farbano Humbrolovim uljanim bojama, cetkicom naravno, wash- tempera + voda, moj klasican nacin. Lakirano Humbrolovim matt lakom. Sve u svemu, nije lose  :D

 






Goran A.

Sta ce ti rdja? Oplata se pravi od legure aluminijuma a on drugacije oksidira. Vidljivih tragova obicne rdje moze biti na samo na zavrtnjevima ali na avionima koji dugo stoje na otvorenom. 

BladeRunner

Uuhh, taman i ja se spremam da odradim sl. wash sa jednim starim MiG-om pa će mi ove tvoje slike dobro doći... Čini mi se da su boje korišćene odozgo u maskirnoj šemi slabo razređene... Zanimljivi ovi saćasti lanseri nevođenih raketnih zrna... - od kad se farbaju u belo?  :o

milan78

Podrepni stabilizator fali,stepenik iznad usisnika je trebalo ukloniti to je problem s njihovom i 23kom i 27com.Maketa je u negativu pa si mogao jos malo washa u te panele.....svejedno nije los rad.
Instagram-Peacockscaleworx