Saab 29 Tunnan - Matchbox 1/72

Previous topic - Next topic

sezan

Razmisljao sam dal uopste da postavljam ovu maketu  na forum, jer uopste nije reprezentativna i jako sam nezadovoljan kako je ispala, al s obzirom da mi je ispadala i lomio mi se kokpit i pukla maketa na spojevima trupa , pa sam je ponovo gitovao i farbao, raspali se dekali na samoj maketi dok sam ih lepiio i svi moguci maleri mi se izdesavali , još je  "dobro" kako je ispala...Prvi put mi se desilo da sam hteo maketu da bacim ...da dignem ruke..    :zvizduc Eto nemože ni svaka da bude onako kako ja hoću ... NE stidim se svojih grešaka pa sam rešio da postavim ipak..Svakako sam rešio da uradim još jednu  ,da popravim stvar 8)
MAlo sam je više isprljao da pokrijem brljotine posle popravki ... Rudu sam uradio u samogradnji a traktor je iz hasegawinog Ground equpment seta...
:cheers




"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

FLY BY WIRE

s obzirom na sve malere koje si naveo....meni izgleda odlicno.... :cheers  ....cudan neki avion jel ovo sab radio hibrid miga-15 i F-86 :naughty

Goran A.

Kako je islo, dobro je. Maketa je stara i prosta, mozda i ne traba ulagati previse. Dosta za policu.

Ćomi

Ma super je sve...Pa ljudi, sta ste sebi nabili standarde...Opustencija, zahebavancija...

Pozz,
Ćomi
No signature.

sezan

Hvala drugari na podrsci.Bio sam se izbedacio za desetku. Ko da sam se vratio jedno 10 godina unazad...
MA nisam neki standardi ,sto je najgore,nego iz cista mira se napravi cudo. Sve bilo gotovo i fino i kad se desi sr..e , ispadne čudo.
A da sam se spustio na zemlju maksimalno dokaz je to što sam je postavio na forum.  Dobar deo kolega nebi ,to sam siguran ...  >:D
Moraću bolje slike da uradim u svakom slučaju. To me (uvek) ,najviše koči... Dobar aparat vredi mnogo u ovom sportu ,majke mi...al treba odvojiti jedno 4-5 stoja za to ...minimum...

:pilot
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Ćomi

heh...Najbitnije je sebe pobediti-ostalo je onda ladovina...
A sto se aparata tice-polako...Ne vredi samo za ovaj hobi davati toliku lovu na aparat...Ako te i fotkanje greje-to je onda druga stvar...
A ako ti je ovo prioritet-i mnogo jeftiniji modeli mogu da daju suuper rezultate..

Pozz,
Comi
No signature.

sezan

Slažem se.
Evo još par fotki ,mozda za nijansu boljih...







"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Kako si izbledeo ove dekale na krilima, jako zanimljivo i istrošeno izgledaju.

YU-DFY

Meni se svidja ovo burence. I mene zanima kako si postigao efekat izbljedjenja dekala.

sezan

Da to sam i hteo da bih pokrio pokidane sastrane ,pa sam morao da izjednačim nekako sa onim na krilima. Samo sam ih izfejdovao malo i po ivicama isto retkom metalic bojom ,kao što je na trupu...
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

zolle

Meni se svidja kako ti je ovo ispalo, al` ako si resio da dignes ruke od Matchbox-a, javi ja ih obozavam  :naughty Stvoreni su za cetkicu  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

aircobra


flanker

He he mališa je mnogo ružan pravi bulldog među avionima... :lol
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.