MiG-21 smt 1:72 Condor

Previous topic - Next topic

zivorad

Posto me cesto kritikujete sto ne prljam makete malko sam eksperimentisao na ovoj svoma poznatoj, jeftinoj a solidnoj maketici, cisto da vidim kako ce izgledati,maketa je preurezana a po farbanju( cetkicarenje ) panele sam istakao tankim crnim flomasterom, papirnom maramicom i alkoholom uklonio viskove i evo to je to otprilike,ja sam zadovoljan kako je ispalo za prvi put a vi raspalite...





robespjer

Zivorade, moje jedine zamerke su sto su ti slike suvise tamne i sto je subjekat moj najneomiljeniji avion :zvizduc. Inace mi deluje super. Kamuflaza je, rekao bih, odlicna a prelazi ne deluju kao da su radjeni cetkicom. Hocu reci nema drhtavih i isprekidanih ivica prelaza, i sve je na svom mestu. Sve u svemu odlican   :god

Warhawk

Bojenje i washovanje izuzetno uredno i verno odradjeno, svaka čast!
Pošto su paneli ispali nešto jači, nema potrebe za tako tamnim wash-om (posao bi npr radila i tamno siva, samo malo tamnija od najtamnije boje u kamuflaži)
Crnu bih preporučio samo za one najfinije, takozvane "ICM-ovske" panele.

Pored boje wash-a, nemam zamerki.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Vladimir

Dobar,dobar......samo malo bolje fotografije.
Ф89 НС

PELE

Odlican je Zivorade, mnogo mi se dopada!  :cheers

Ja nemam zamerki osim tamih fotografija, iskoristi ovo sunce pa ga iznesi napolje i udri po fotkama!  ;D

Mozes li da mi kazes koje si boje koristio?

flanker

Eto vidnog napretka! Sad preuzmi i air brush i to je to!

Fino nego iznesi maketu iz rudnika na dnevno svetlo pa ponovo slikaj  :cheers
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

zivorad

#6
Hvala svima na komentarima i podrsci, jos sto godina da zivim necu nauciti da fotografisem, imam dobar aparat ali dzaba, pokusao sam sa blicem, bez njega , na svetlu, sa belom podlogom, sa tamnom podlogom i nista, stan mi je doduse na severnoj strani pa sunce ogreje terasu tek malo predvece pa nema dovoljno svetla ali pokusacu da uradim bolje slike. Boje su uljane revell 361 i 362 i humbrol 160 i 65.
Sad sam se malo zaigrao sa ovim prljanjem pa sam i jednu 29-ku malo cackao i priznajem izgleda mnogo bolje nego pre.

pre prljanja





i posle





Evo i slika dvaeskeca na dnevnom svetlu







Sneni

Možeš da radiš naknadnu obradu fotografija u Photoshopu (npr. sa Image-Adjustments-Levels), a mislim da se starije verzije Photoshopa mogu legalno downloadovati za džabe.
Evo šta može da uradi nekoliko poteza u Photoshopu:



Inače, jako lijep rad.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

maestro

sneni, kako si ovo odradio u ps-u?

zivorad

Quote from: Mr.Moon on 18-06-2013, 17:23:19
sneni, kako si ovo odradio u ps-u?

isto pitanje kao i mr moon


Sneni

Quote from: zivorad on 18-06-2013, 17:43:13
Quote from: Mr.Moon on 18-06-2013, 17:23:19
sneni, kako si ovo odradio u ps-u?

isto pitanje kao i mr moon

Upravo ovo što sam napisao: opcija Image iz glavnog menija, zatim Adjustments, pa Levels, pa malo podešavanja na gornja tri klizača. Uz to, ako su boje na slici previše tople ili hladne, može se iskoristiti (između ostalog) Image - Adjustments - Photo filter, pa odabrati neki od filtera i podesiti mu vrijednost :)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Goran A.

Ctrl+L i odma' se otvara levels opcija.