Academy 1/72 Hawker Tempest Mk.V

Previous topic - Next topic

Warhawk



Posle par godina rada, prestajanja, i ponovnog započinjanja, konačno i ova maketa gotova  8)
Akademijeva maketa je sama po sebi vrlo detaljna, i uklapanje ide bez problema.
Tipično za Akademijeve makete, ima dosta malih konturnih grešaka, od kojih je najbitniji propeler - kraci su preširoki, pa je potrebno preoblikovati ih (obratiti pažnju da li je avion koji radite imao De Havilland ili Rotol propeler). Ova dorada stvarno popravlja izgled makete, koja sa kracima iz kutije više liči na karikaturu. Takodje, isto tipično za Academy, dekali su izuzetno lošeg kvaliteta. Koristio sam samo serijale iz kutije, a pobede sam štampao, jer su u kutiji pogrešno date. Sve ostalo je iz šteka (žuta oko rondela je prskana, jer je u 99% slučajeva smaknuta na dekalu)...

ostale dorade:
- Trup produžen za 2mm i proširen na par mesta umetcima od 1mm
- Korigovana kontura krila (izlazna ivica)
- Korigovana kontura propelera i spinera (Rotol)
- Napravljene kutije stajnog trapa
- Napravljeni providni nosači za rezervoare
- Korišneni Quickboost izduvi i Squadron vak poklopac kabine
- Dosta sitnih dorada u kokpitu, stajnom trapu i kod raznih antena i svetala...

Proces izrade je ovde

boje su sledeće:
kokpit: Hu78 + par kapi bele
Dark green: Revell Matt 68 + malo Hu 116 + par kapi bele
Ocean gray: Humbrol 106 + malo Hu 157 + par kapi bele
Medium Sea gray: mešano od nule

Dekali su za poslednju mašinu na kojoj je leteo Evan Dall Mackie, komandir 122 Wing-a. Novozelandjanin je ovaj avion preuzeo pred sam kraj rata, i na njemu je obavio samo dve ili tri misije. Maketu sam predstavio kako bi izgledala poslednjeg dana rata (tek posle su dodati grb na vertikalac i spiner druge boje)

P.S. Veliko hvala Krisu Tomasu i ostalim kolegama sa Britmodeller foruma na pomoći oko par nedoumica  :)




'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

Odličan! Kad se samo setim onih egzibicija sa sečenjem trupa radi produženja od tih 2mm...  ::)

Farbanje mi se baš sviđa, kao i završni sloj laka, a prljanje je taman, nije preterano.

Koju si hemiju koristio za serijale na zadnjem delu trupa?
Čini mi se da se ipak malo vidi silvering, no obzirom kakvi su Academy dekali...  :-X

maestro

Meni se dopada, pogotovo farbanjac.  :super :super
Imam pitanje: kako si "ostario" gume na st. trapu? Konkretno onaj utisak izakanosti crne na gaznoj površini gume?

deda

sjajno! Svaka cast na ulozenom trudu i posvecenosti detaljima.

Warhawk

Hvala momci, drago mi je da vam se dopada.

Quote from: Sandman on 26-07-2013, 16:56:35
Koju si hemiju koristio za serijale na zadnjem delu trupa?
Čini mi se da se ipak malo vidi silvering, no obzirom kakvi su Academy dekali...  :-X

I Humbrol decalfix i mr Hobby-jev mark softer i ne pomaže ništa!

Quote from: Mr.Moon on 26-07-2013, 17:29:09
Imam pitanje: kako si "ostario" gume na st. trapu? Konkretno onaj utisak izakanosti crne na gaznoj površini gume?

Dve nijanse sive prskano (tamnija oko felne)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

ILIJA iXa

Mnogo dobar, stvarno odlicno izgleda  :bravo
Sta je sledece u planu?

Pozdrav  :)

cherny

Rispekt ovo ono...  :pilot
Ooodlican je!

Dada

Decache otresao si ga skroz na skroz... isplatilo se ono dergeljisanje sa skalpelima :)

Jovac

Sviđa mi se . Sav trud se isplatio .

Ćomi

Sooper  ;)
Zanima me, jel se otkrilo mozda zasto su providni nosaci rezervoara ? Mislim, znam da je i Google tu ali ko velim-to je neko vec trazio  :zvizduc

Pozz,
Ćomi
No signature.