Hasegawa F-14A Tomcat VF-31 TOMCATTERS, 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Kao i zadnjih nekoliko godina, tako i sada, na moj rodjendan postavljam uradjenu makteu meni omiljene letelice. Ovaj put je u pitanju Hasegawina maketa, koja je po opste prihvacenom misljenju najbolja maketa F-14. Istini za volju, dugo sam odlagao rad na Hasegawinom Mačoru jer sam na stranim forumima čitao različite horor priče o toj maketi tako da smatram najvećim uspehom to što sam sebi razbio taj ''strah'' od ove makete tako da sad mogu lakše da nastavim rad na ostalih 20ak Hasegawinih F-14 u šteku. Kutija inače sadrži oko 200 delova, odlivenih u negativu i takođe ecovane delove. Od svih tih ''užasa'' o kojima sam čitao, na kraju mogu reći da me je pomučilo samo sastavljanje prednjeg, kabinskog, dela trupa i zadnjeg dela trupa. Farban je Gunze akrilnim bojama a dekali su Superscale. Oružje je skrpljeno od višaka Revell, Fujimi itd. U suštini sam zadovoljan urađenim, naravno mogla je biti bolja, naravno ima  propusta itd ali kao što rekoh, glavni ''cilj'' je ostvaren. 
Avion inače predstavlja letelicu iz sastava jedinice VF-31 Tomcatters i to neposredno po prelasku sa  F-4 na F-14 u prvoj polovini 80ih, pre raspoređivanja na nosač aviona pa otuda i nema imena nosača. Inače, nekoliko meseci kasnije VF-31 zajedno sa VF-11 raspoređena na USS KENNEDY zajedno sa celim CVW-3 a potom su decembra 1982. Godine leteli nad Libanom u TARPS misijama. Mali off topic tj zanimljivosti o VF-31 – to je posle VF-14 najstarija aktivna mornarička jedinica, zatim VF-31 je poslednja jedinica koja se ''oprostila'' od F-14 a takođe u pitanju je jedina jedinica koja ima potvrđena obaranja protivničkih aviona u tri rata- Drugom svetskom ratu, ratu u Koreji i Vijetnamu.
Posto mi fotoaparat trenutno nije pri ruci, morao sam da slikam telefonom.

Prvo, slika pravog AC#201 


A onda i slike makete 








Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


barbarossa

mogu ti reci da si ga razbio, gledam i ovo lakiranje kao finis, bas izgleda kao pravi, i sencanja su taman, detalji koji se vide kroz staklo isto, meni bas odaje utisak jednog odlicnog macora..

zolle

Jos jedan odlican rad  :super Ja ih licno obozavam, mada ih slabo radim  :headbang, dobra maketa, uradjena taman kako treba za razmeru, bez preterivanja i odlicna prezentacija na pocetku topica  :super i treba da se kaze ponesto o istorijatu letelice i konkretne jedinice ! Daj jos nekog  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !


Tomcat

Da ne zaboravim, koristio sam metalni deo tj konkretno alpha probe koji sam kupio zimus na NG Kupu  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Hawkeye

Odlicno ti uradi i ovoga,alal ti bras  ;D !

'Уживај младићу за младости своје!'

Goran A.

Lepo si ga odradio, interesantan je zbog ovog crnog nosa, izgleda retro.