Italeri BF-109 G-6 Jagdfliegerschule - Pilsen

Previous topic - Next topic

Pokojni Toza

Moj prvenac, ako ne racunam jedan F5 koji sam radio pre 15 godina i lepo lepkom koji sam pravio od acetona i ping pong loptica. Verovatno bi trebalo da stoji u "Ovako ne treba raditi" ali sam morao negde da se pohvalim   :D. Jeftina maketa pa sam je uzeo da bih ucio na njoj. Mozda sam trebao da uzmem jednostavniju kamuflazu, nisam znao kako da resim tufne cetkicom.


















matilda

alal ti prvenac...
nije lose ispalo za prvu maketu.
tufne i uopste farbanje cetkicama ima dobro objasnjeno u nekakvom videu koji sam gledao bas ovde a ako se ne varam profa je demonstrirao kako se to profi radi.
(neka me neko ispravi i izvine ako nije profa u pitanju)
mozda samo malo da prelepis te noge trapova, jako mi deluju rasirene.

stevan

Ćomi

I ja da opletem malko... ;)
Za jednog "pokojnika" i prvenac-odlicno !
Sledecu-redju boju, da se ne vide tragovi cetkice na kraju-pa polako...
A sto se tufni tice-vidim da ti je i podloga za slikanje u tom maniru pa...Ispale su tacno negde tako  ;D
Elem, ja znam da je zelja velika ali usporis malo, pa jednu po jednu tehniku usvajas i osvajas...
Prvo radis "ciste" avioncice, pa tek kada ti to bude "cool" onda krenes da prljas, garavis, sarenis...

Da, Profa je demonstrirao zavidnu tehniku cetkarenja...I iako je njegov nacin vise nego dobar-nabavis ti za npr jubilej jedne godine u hobiju sebi prskalicu i da vidis sta je uzivancija  8)

Pozz,
Ćomi
No signature.

Pokojni Toza

Hvala na kritikama. Prskalica nabavljena a sledece nedelje stize i kompresor tako :D Sledecu radim sa njom. Priznajem bio sam prilicno nestrpljim, hteo sam sve da probam i da sto pre vidim rezultat. Alo prva maketa pa to valjda ide tako :)

Ćomi

Ma ide i stota kad te napadne inspiracija ;) a prskalica,ako se uklopis sa njom kako treba-new level of joy...
Ma videces i sam...

Pozz,
Ćomi
No signature.