Supermarine Spitfire Mk. 22 Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

Slobo

Pozdrav!

Dakle, Airfix-ova maketa, nov kalup, uklapa se bez problema. Maketa predstavlja avion koji je učestvovao u Cooper trophy trci 1948. godine. Farbana je revelovim akrilkama, paneli istaknuti crnom vodenom bojom. Jedino me je zeznuo revelov mat lak, na pojedinim mestima izgleda kao prašina, to sam pokušao malo da sredim ali nisam hteo da preterujem da ne oštetim boju ispod. Šta ću kad sam genije, kasno sam se setio da imam i vallejo lak. Sličice (izem ti fotokantu):



I original za kraj:



Meni liči  :)

Živeli!

Warhawk

Odlično izgleda. Vrlo uspeo rad.
Boje potrefljene i interesantne oznake.
Na toj maketi su fantastično rešili kutije stajnog trapa. Najbolje koje sam dosad video u 1/72 ne računajući dodatke.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

komoras

odličan!  :bravo

da li su dekali aftermarket ili idu uz airfix maketu?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

medico

baš je dobar, moglo bi se reći i odličan !
moja zamerka ide na crni wash  :headbang ...pogotovo u 1/72 ...kad si vec radio sa vodenim bojama mogao si da je malo posvetliš da bude tamno siva pa bi izgledao daleko realnije i ova svetla sa donje strane trupa  :o

Slobo

Dekali su iz kutije, ima ona srebrna varijanta i ova kamuflažna, sa tim da se ova može uraditi kao redovni vojni ili sa oznakama za trku.

Da, donja siva je trebala biti malo svetlija, uvek malo potamni nakon isticanja panela na moj način, to sam prevideo. A za panele - šta ću, volim da se vide kad su ih već tako lepo urezali  :D

Goran A.

Jesi li wash nanosio direktno na boju ili na lak?