Desert Storm Part 3- A-6E Intruder, VMA (AW)-533 Hawks, Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Najzad zavrsen i A-6. Jedan od najruznijih ali meni najdrazih aviona. Maketa je, kao sto pise u naslovu Revell tj Prepak Italerija i po nekom opstem stavu je uz Fujimi najbolji A-6 u 1/72. Sama maketa je sastavljena bez nekih vecih problema. Boje koje sam koristio su uljane MM i Humbrol i Tamiya weathering set. Dekali su iz kutije i predstavljaju avion iz sastava VMA(AW)-533, MAG-14, tokom zalivskog rata 1991. godine.





Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

EMIL

Slike ne bas sjajne, maketa lepsa nego uzivo :D Sve u svemu lep intruder ;)

zolle


Nista ovo Slobo ne valja, bolje da si meni poslao te MER-ove, nego sto si ih upropastio za ovu maketu  :god :god :god Ja ih vise volim u hi-vis varijanti, aj` sledeci takav  :super :super :super
Dokon mozak, djavolja igracka !


flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Tomcat

Quote from: flanker on 07-09-2013, 11:38:36
Taman kako treba1 A HARMovi, kuda pobegoše??

Nisam hteo da ih stavim, nekako mi ne idu zajedno sa ovim bombama   ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Goran A.

Mozda je prljanje sveukupno trebalo da bude umeksano, ipak se to pralo na kraju svakog letackog dana.


Goran A.

@Kuklinski

Evo kazem i tebi. Na slikama koje si okacio, prljav je jedino prvi, na ostalima nema sta da se pere. Palubni avioni se vodom pod pritriskom peru na kraju svakog dana. To ne znaci da ce biti kao iz fabrike ali ce nesto masti, ulja i garezi otici kao i so zbog koje se to radi.

Pazljivije citaj. Rekao sam da bi bolje bilo da se efekti malo umeksaju a ne da se weathering i wash uklone. Nema potrebe da se pravis pametan.

KuKLiNsKi

prvi je prljav a ostali nisu? jedina razlika između prvog i ostalih je što je prvi popravljan sa tamnijom FS 35237 sivom, ostalo je sve isto, prljavština, masnoča i 10 slojeva sivih iz limenki


zolle

Dokon mozak, djavolja igracka !

Goran A.

@ Zolle

Kada se neko mesto na mat boji cesto masti i cadji, ostane fleka cak i kada se prilikom pranja upotrebljava neko sredstvo. Te vidljive fleke nisu prljavstina. Kada se nadodaju zafarbana mesta i stara boja dobije se to sto se vidi.

Na ovom prvom je dosta tragova od gumenih djonova koji rado ostaju na mat povrsini i posle pranja a to na maketi nije prikazano pa necu da komentarisem. Drugi avion je potpuno cist samo deluje ofucano, vidljivo je da je opran.

zolle

Quote from: AG02 on 08-09-2013, 21:56:42
@ Zolle

Kada se neko mesto na mat boji cesto masti i cadji, ostane fleka cak i kada se prilikom pranja upotrebljava neko sredstvo. Te vidljive fleke nisu prljavstina. Kada se nadodaju zafarbana mesta i stara boja dobije se to sto se vidi.

Na ovom prvom je dosta tragova od gumenih djonova koji rado ostaju na mat povrsini i posle pranja a to na maketi nije prikazano pa necu da komentarisem. Drugi avion je potpuno cist samo deluje ofucano, vidljivo je da je opran.
Misljenje postujem, ali ga ne delim.
Dokon mozak, djavolja igracka !

KuKLiNsKi

ne vjerujem
čovjek preko slike vidi dali je nešto prljavo, flekasto ili samo drekasto, dali se skida ili ne, dali je friško ili staro..
neke avione stalno peru a neki se boje vode pa ih ne.. i to ti je us navy  :hahaha