1/72 Airfix F-86EM

Previous topic - Next topic

Nidza79

Maketa se vec duze vreme nalazi u nas u prodaji. Ja sam kupio kutiju sa britanskim i nasim dekalima. Glavna zamerka su u izvesnoj meri uproscene linije panela, lose uklapanje krila u trup kao i shematski prikaz i krupniji dekali za nas avion. Kako bi se procenila prava shirina crnog ispred vetrobranskog stakla, dobili brojevi sa ispravnim fontom kao i amblem u valjanom koloritu dobro je kraj sebe imati odgovarajuce Lift Here dekale. Ukoliko zelite da nanesete neke od manje kompaktnih Lift Here dekala potreban je najveci oprez jer se izuzetno lako cepaju cak i pri najpazljivijoj manupulaciji. Dobra strana makete je izuzetno dobro resen spoj unutrasnjosti kokpita sa prednjom kutijom stajnog trapa koji je pogodjen u milimetar, Cartografovi dekali s kojima je uzivancija raditi i vrlo solidno uklapanje svih vecih delova sem krila. Kasnije tokom rada treba obratiti paznju i na lose i iskrzane a na mahove i nevidljive linije na prozirnim delovima kao i na panel ispred krila. Bez obzira da li zelite da ga otvorite ili zatvorite ovaj detalj ce zahtevati rad kako bi se prilagodio izgledu ostatka makete.

Maketa svakako (sem u kvalitetu dekala) ne zasenjuje Academy pandan ali imajuci u vidu cenu istog i sve rasprostranjeniji alat za urezivanje panela i nitni ima svoje mesto na trzistu.












Jovac

Prelepo Nidžo . Maketa ti je jako lepo ispala , pedantno odrađeno . Samo napred .

M@rio

Dobar je Nidzo, sviđa mi se! Kojom si bojom farbao sejberozu?
M@rio

Nidza79

Hvala drugari  :cheers

Ofarban je obicnim Humbrol 11.  :mjetal