F-4F Phantom II Luftwaffe Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Privedoh i ovog taze penzionera pri kraju  :rtfm

Mada farbarski poslovi i te zezancije su pre 2 meseca zavrsene i ostali su samo trapovi, rakete i tankovi i eto to sam 2 mesec radio  :headbang

Ova maketa je sve nesto u hodu radjena pa se rastegla na godinu dana. O samoj maketi necu trositi reci jer je poznata, nivo detalja impresivan, sklapanje tu i tamo, po meni nikakav aftermarket niti ikakve dorade nisu potrebne za maketu...

Elem farbana MM bojama, Humbrolovim metalajzerima tamiya D set za prljanje (koje jos nije gotovo) i tako dalje. Najvise sam problema imao oko spoja prednjeg i zadnjeg trupa i oko zadnjeg poklopca kabine kome ko da je "odsecen" ceo prednji ram bio pa sam morao od stirena da pravim drugi. Znam da je staklarija previse plitka al nekako kad bi ih ostavio otvorene totalno bi mi pokvarilo liniju ovog lepog ruznojila.

Farba mi se na nekim metalnim delovima malo ogulila pa to nisam sredio pred slikanje, al bice ovih dana, trenutno me mrzi da se bakcem sa time

Opet igranje sa slikama pa mislim da je rezultat polovican posto nisam uspeo dobro dnevno svetlo da uhvatim  :-\












Nidza79


aircobra

Odlican rad!Nego, jel zna neko da li je i onaj revell fantom tiger isti kalup kao i ovaj na slikama?

milan78

Fin samo sredi taj "lim" i vrh!!Malo ga nagaravi :cheers.E taj tigermeet ima razliku u tome sto je to izvidjacka verzija i ima razlike u nosnom delu zbog kamerica,nema oruyje vec neke uredjaje obelezivace valjda itd.Zelena je plastika u kutiji.Dekali osim tigra mozes i kamuflazni da radis fantom!
Instagram-Peacockscaleworx

mutayu


Nemsy_29


KuKLiNsKi

sviđa mi se
samo mi se čini da bi bolje izgledo na svjetloj podlozi a da ne pričam vani...
koji fhantom je to? onaj crveni na kutiji?

Sneni

Jako dobro, baš volim vidjeti Phantom :D Znam kakve su muke kod uklapanja poklopaca kabine, to si odlično riješio. Završi to prljanje (nemoj da štediš, jer su to bile musave 'tice) i biće vrhunska maketa.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

flanker

Ne sviđa mi se granulacija metalne boje. Menjaj to za u buduće. ostalo je čini mi se jako lepo.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Nemsy_29

Vazno je da se meni svidja  ::)

Granulacije nema uzivo, nzm zasto se na slikama ovako vidi