Italeri Kfir c7 1/72 IDF (ali c7...)

Previous topic - Next topic

milan78

Dugo mi je trebalo da uradim sa pauzama oko 3 meseca.Inace maketa je kao sto znate krs,skromna sa detaljima plitkih panela uz to da ne pricam da nije c7 u kutiji,fali naoruzanje jer ipak je to Kfir....a svaki spoj bukvalno svaki se gituje.Kokpit sam doradio,dodao mb10 sediste(hvala Mr.Moon!!),instalacije iza sedista napravio,sve one senzore antene,usisnike i ostalo sto je potrebno napravio,pito cev novu od med.igle i zice za gitaru.Naoruzanje dodao i napravio nosace,skrec python 3 raketa,bombe mk82 i dve mk84 kao i pave penny napravljen iako ne nosi ovaj moj griffin bombe.Doradio i izduv sa malim komadima stirena.Humbrol boje 119,120,121 gore dole 127.Lak revell i matt i sjajni.Prljanje je vec nesto drugo...solomonsko resenje.Kako mi se desio peh sa revel bojom morao sam da osmirglam gornju kamuflazu a time sam samo jos oplicao vec plitke panele,te wash posle uspesnog farbanja nije hteo ni da cuje da legne.Onda sam ja kao post sejding(ako je to to)sa pastelima u prahu samo naglasio panele i malo tamo vamo isprljao.Ja sam zadovoljan i evo slika da ne duzim vec sam napisao dosta... :cheers






Nisu neke slike znam...



I cisto da se vidi sto sam otvorio kokpit i slika istog...

Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

flanker

Pedantno deluje.
Da nije trebalo možda ona bledo zelena (kao na F-15/16)  boja umesto Hu 120, ovo je starija varijanta?
Imaš li  tačan izgled potkrilnog nosača za bombe ili si otprilike gađao...treba i ja da napravim...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.


milan78

Tacno trebalo je bledje ali vise nisam imao zelje da se igram....prvo sam koristio hum78 sa belom mesanu i bilo je ko f 15 ali sam zbog braon boje sve ponovo radio.....A humbrol je problematican na poklopcicu jeste bledje dosta.Te podkrilne sam samo konturno pravio da izgledaju nista ono skrajbovanje itd.Pod trupom isto osim onih pozadi koje sam odokativno pravio.Nadjem neku sliku pa cu da ti posaljem ili ovde stavim.Mislim da sam ih pogodio ne bas 100% ali taman. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Jovac


milan78

Instagram-Peacockscaleworx

maestro

ej, pa ovo ti je super!
baš je lepo ispao !
Quoteodao mb10 sediste(hvala Mr.Moon!!)
Ma ništa, treba pomoći uvek
:cheers

djos & filip

Odlican Kfir. Maketa sama po sebi nije sjajna ali si "izvukao" maksimum iz nje. Bas mi se svidja kako je ispao, mozda bi efektniji bio malo "bledji" ali i ovakav je OK.
Hvala na detaljnom opisu kao i navedenim bojama koje si koristio. Ta informacija je uvek dobrodosla.
Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

milan78

Razmisljao sam da dodam kap dve bele u lak....ali nisam imao smelosti jer me je zezao kao nijedna do sad.Posto sam cetkar hemija se jos ispituje koja je najbolja za cetkicu.Hvala puno!

@Mr.Moon-Uvek ako nesto imam viska pomocicu svakom da se snadje jer peh ne bira a i zelje maketara su razlicite....a tebi jos jednom ovako javno hvala!
Instagram-Peacockscaleworx

Profa

Lepo ispalo, četkica bombona :)
I ja često pigmentima "postšejdujem" panele, i dublje i pliće...
Bogu fala što sam Lala! :)

milan78

Instagram-Peacockscaleworx