Mig 29

Previous topic - Next topic

Ćomi

Ovo bi bio prvi moj izlet u 72 mlaznjake.Jos uvek se trazim,otkrivam sta mi lezi,sta mi je zanimljivo da radim.
Svesno boje nisu verodostojne posto ovo smatram treningom koriscenja prskalice,kojom nikako da ovladam na nacin na koji sam zamislio...




Probao sam malo da naglasim panele,mada,lak mi je definitivno najvece muke doneo,moracu prontom da probam da to uradim...Kakav on finishing daje gloss ili mat ?

Raspalite
No signature.

Sandman

Quote from: Comi on 21-05-2007, 10:47:56
Ovo bi bio prvi moj izlet u 72 mlaznjake.Jos uvek se trazim,otkrivam sta mi lezi,sta mi je zanimljivo da radim.
Svesno boje nisu verodostojne posto ovo smatram treningom koriscenja prskalice,kojom nikako da ovladam na nacin na koji sam zamislio...

heeej... pa chak iako su nashe 29-ke imale druge boje meni se ovo svidja!!
jako lepo mu chuche 2 zelene!!! ;)
bash izgleda shemekrski ;) :D

Quote
Probao sam malo da naglasim panele,

..i uspeo si! ;)
odlichno izgleda!

Quote
mada,lak mi je definitivno najvece muke doneo,moracu prontom da probam da to uradim...Kakav on finishing daje gloss ili mat ?

Pronto daje gloss finish i njega je dobro naneti pre i posle dekala a sam finalni sloj ide sa matt/semi gloss lakom....

koji si lak koristio? Model Master? Njega sam razredjivao sa nitro razredjivachem u odnosu 70-30 i ide OK....
nisam imao problema ni sa jednim MM lakom (matt, semi gloss, gloss).... ali kad sam prvi put probao sa obichnim uljanim razredjivachem bilo je katastrofa! samo nitro ili originalni MM razredjivach!

odlichan rad Comi, samo napred ;)

shta je sledece na radnom stolu? :D

Ćomi

Quote
koji si lak koristio? Model Master? Njega sam razredjivao sa nitro razredjivachem u odnosu 70-30 i ide OK....
nisam imao problema ni sa jednim MM lakom (matt, semi gloss, gloss).... ali kad sam prvi put probao sa obichnim uljanim razredjivachem bilo je katastrofa! samo nitro ili originalni MM razredjivach!

Koristio sam Revelov i mesao ga sa njihovim razredjivacem...Izgleda da ja ne mogu da prelomim u glavi te odnose,sve se bojim da ne isprskam maketu razredjivacem i onda ga "ugustim"  :D :D

Quote
shta je sledece na radnom stolu? :D

A,krenuo sam jako ambiciozno...Imam jednog Me 109 u 48ci u radu,njega kacim za koji dan..
Tu su i neki oklopi u 72ci,par figura...
I naravno,punu sobu kutija... ;)
No signature.

Sandman

Quote from: Comi on 21-05-2007, 11:15:48
Koristio sam Revelov i mesao ga sa njihovim razredjivacem...Izgleda da ja ne mogu da prelomim u glavi te odnose,sve se bojim da ne isprskam maketu razredjivacem i onda ga "ugustim"  :D :D

samo polako...
preporuchujem za odredjivanje mere korischenje medicinskih shpriceva od 2 ili 5 kubika!
uvuchesh prvo razredjivach a onda i farbu - pa uvyuchesh josh malkice vazduha i onda promuckash...
smesha treba da bude retka kao mleko - a to ti je isto retko kao i voda...

ja takodje josh uvek radim sa gushcim meshavinama - i nikako da se naviknem na jaaako razredjene farbe...
ali svaki put se trudim da razredim sto je vishe moguce....

naravno prvo uvek probash  na nekoj krsh maketi... a onda na pravu...

kad ti je razredjena boja onda idesh sa manjim pritiskom, i chak ako tada prskash sa vece udaljenosti od makete, onda razredjivach ima vremena da u vazduhu malkice ispari pa ti ipak boja/lak dolaze na porshinu koju farbash/lakirash,.,,,,

samo experimentisanje i to je sva nauka! ;) :D

u svakom sluchaju jako lepo si ti savladao rad sa brashem ;)

pozz,
S.

Nidza79

Ako se maketa posmatra samo kao trening u tehnici rada onda je ovo izvrsno - i cini se da ce ubuduce od tebe stizati bas dobri radovi.

S druge strane maketa, kao maketa nije bas dobra pa cu iskucati listu zamerki:

Povrsine poput radoma, vrhova repa, trouglica na strejku i panela na vrhu ledja su sve humbrol 140.
Nema nijedne antenice zakacene
panel na vrhu ledja nije obojen
ekstenzije oba repa nisu nalepljene
nema svetiljki na poklopcu tockova
Raketa R27 je farbana kao UZR27, dok je R60 uradjen kao operativan, fizicki je moguce zakaciti ali je nelogicno i nefunkcionalno
boje je tesko pogoditi, mislim da samo xtracolour prodaje originale za MiG29, inace se moramo snalaziti.
kuciste topa nije oznaceno panelima, zato ga mi moramo maskirati trakama i metalizirati
Mislim da boja felni treba da bude zelenkasta davno ih nisam video pa nisam siguran
Anti glare crna strafta zahvata celokupno prednje staklo i zato se donja linija prednjeg stakla boji u crno.
Ne vidim da li prednji tocak ima ili nema blatobran.