MiG 25PD 1/48 - Revell

Previous topic - Next topic

husky

Krajem prosle i pocetkom ove godine moj prijatelj Nemanja je resio da od obraza napravi dupe.
Radi se o maketi MiG-a 25 u razmeri 1/48.
Nakon kopanja panela, uklapanja, mucenja sa gitovanjem i farbanjem ovog krsa nad krsevima pred vama je gotova maketa pa sami prosudite koliko je truda bilo ulozeno u ovu maketu.
Od dodataja tu je resinski kokpit i ecovane motorske gondole i izduv.




















husky

Kokpit je stvarno krs i mora da se ubaci novi.
Izduvnici i tako tako, mogu da se dorade i bez limenih dodataka.
video sam maketu u svim fazama izrade i mogu vam reci da je vrlo impresivan posao i ako i dalje nije naj tacnija ali je veoma lep primerak u kolekciji.
Kad porastem, imacu i ja takvog! ;D

husky

U sedamdesetdvojci mozes komotno da stavis kokpit od MiG 21 MF/BIS i da se ne primeti razlika!
Cisto da ti pomognem, imam i u 1/48 kokpit za ovu pricicu i u sedamdesetdvojci i dvadesetjedinice i poredio sam ih.

r77adder

Evo i mene, najzad :) Dakle ja sam autor ovog Mig-25PD. Sva pitanja pohvale, kritike mozete uputiti meni...  0:)

Maketa je u medjuvremenu pretrpela izmene (uklonjeme su R-73 i postavljeni dvostruki nosaci sa R-60), tu su jos neke manje izmene oko kabinskog dela i na wethering-u. Svakako cu je uskoro okaciti u novom izdanju. Inace to je jedna od 3 nagradjene makete sa posledjeg takmicenja Beogradski Pobednik.

Mislim da je Dagger gefinitivno bio u pravu, dokazao sam teoriju da se od dupeta moze napraviti obraz ;D ;D ;D