Italijani ...

Previous topic - Next topic

Zoki969

Mozda je i previse za jedan dan, ali evo i nekoliko Italijana, s obzirom da mi je airbamby dao dodatnu motivaciju (hvala !). Svi su, naravno u 1/48.  Rani  Macchi c.200 (zatvorena kabina) je Special Hobby, Macchi C.200 serie VII je Classic Airframes sa milion prepravki, a Fiat G.55 takodje Calssic Airframes sa par prepravki.
Toliko od mene za danas ...











Zoki969

Quote from: Helloween on 13-06-2007, 10:34:56
Kad ih pre okaci? :D Stvarno nemam reci... ovo izgleda fenomenalno... kamuflaze su :o :o :o :o :o :o :o
Reci mi sta si koristio za maskiranje? Radis brushom ili cetkom?


Za maskiranje ama bas nista ... Airbrush (Aztec 470)  slobodnom rukom ... Lagano i strpljivo. Paneli ispunjeni temperom, sencenje panela pigmentima (suva cetkica), i to slikarskim (mnogo jeftiniji od "firmiranih")

Zoki969

Quote from: ugovorac on 13-06-2007, 22:25:33
Makete su prelepe.Svaka cast.Jesi li koristio nesto za dekale?
Vodu ... ;)
Ma salim se! (Iako bez vode nema zivota, a bogami ni dobrog dekalisanja) :D
A sada ozbiljno ...
Za dekale koristim Gunzeov Mark Setter (plavi poklopac na flasici) i Mark Softer (zeleni poklopac). Iako mi se cini da je i bilo koji pojedinacno sasvim dovoljan. Bez slicnih hemija tesko je dekale "upustiti" u linije panela, sto je posle veliki zez oko prljanja ...

Zoki969

Quote from: hartmann on 15-06-2007, 00:07:47
Odlicni su ti svi avioni!
Ti mi bas trebas - imam Special Hobby MC 200 i G.55 u 72-ci i zanima me koje reference boja koristis za Italijane?
Hvala.
Posle poprilicno dugog lutanja po internetu najkorisnijom se (bar po mom ukusu)  pokazala tabela boja koju mozes naci na adresi:
http://ipmsstockholm.org/colorcharts/stuff_eng_colorcharts_italy.htm
Ja sam koristio ono malo Model Master boja za Italijane  iz Authentic serije, a ono sto nisam imao sam pravio po uputstvima iz gore pomenute tabele.

Zoki969

Quote from: Night fighter on 15-06-2007, 13:13:28
Da li su dekali za MC 205 Veltro - eskadrila "Diavoli rossi" dosli u kutiji ili si ih kupovao negde sa strane? Gde uopste mogu na nasim prostorima da se nadju italijanski dekali? Meni bi trebali za Mc 202 oznake za "Cavalino rampante".
Dekali koje sam koristio bili su u kutiji, s tim da je u pitanju Fiat G.55,  a sto se tice dekala na nasim prostorima ... Ne znam sta bih ti rekao.  Znam da postoji vise tabli dekala za Macchi 202 (Sky Models - za dvadesetak i vise aviona, SupesScale, Aeromaster itd. ). Mislim da je najjednostavniji nacin da dodjes do njih da ih narucis preko interneta.