P 61 Black Widow

Previous topic - Next topic

Zoki969

A sada, nesto sasvim drugacije ...
Revellov P 61 Black Widow u razmeri 1/48. Prerezani, doterani itd ...
















Pozdrav ...

Zoki969

Quote from: Vizant on 22-06-2007, 07:54:54
Zoki maketa je odlicna, samo bih ti malu primedbu na canopy, posto sam imao identicni problem i resio sam ga lako.
Na jednoj od fotki kod canopija se primecuju tragovi maskiranja, moze da bude nekoliko stvari da ti je nesto podlilo pod tape ako si koristio Tamiya, ili jos gora opcija ako si sekao tamiyu direktno na canopiyu sto i ja radim ali sada mnogo pazljivije pa ne dolazi do ostecenja da si prilikom secenja malo ugravirao u canopy. Ja sam sredio sa Prontom polako cetkicom naneses i popravi bar za 50 % da se ne vide nikakvi tragovi i nasvira transparentnost, Probaj prvo na nekoj kutiji od CD-a da je izgrebes skalpelom pa sa Prontom.
Ma nije to, problem je sto je cela maketa, pa tako i kabina u opakom pozitivu, a to zna da bude problem kod maskiranja (da li maskirati levu ili desnu stranu linije). Nisam hteo da prerezujem i kabinu jer bi to bio zaista preveliki poduhvat (i ovako je projekat P 61 predugo trajao).
Inace, nikada ne secem traku direktno na kabini vec je isecam u tanke trakice (1-2 mm), i njih lepim po ivicama, a nakon toga maskiram povrsinu izmedju njih. Mnogo je jednostavnije i sigurnije, a uzima otprilike isto vremena. Mada, da budem iskren, mislim da su vec gotove maske prava stvar ...