Zvezda Kamov ka-28 1-72 JNA (hp-46)

Previous topic - Next topic

milan78

Jos jedan helikopter od mene ovog puta zvezdina kamov,sa lift here oznakama za masinu sa Divulja koje su kako se zna kod muzeja nepravedno zavrsile 2000te godine cini mi se,posle Podgorice...Maketa kao maketa nije "state of the art"ali pored jos A modela ova je i jedina da kazem dobra.Rep je najgadniji za sredjivanje jer ima tri gadna sinkmarka,a rotori su extra osetljivi te neko igranje okretanje ne preporucujem,plus konfuzno je objasnjeno u sastavnici kako sta gde...Kokpit sam doradio da bi bio nas ka-28,napravio i trece sediste,ekran ili vec sta je sto stoji ispred njega,doradio glavnu tablu,prekidace i na plafonu instalacije itd.Jedna vrata sam izrezao da bi se lepse kao videlo.Dva prozora i vrata sa desne strane su morala da se zatvore a to nije bas bio ok zadatak.Rezervoarcic ispod gl.nogu stajnog trapa,rotaciona svetla od providnog crvenog sprua,napravio.Odd rod antene isto na krovu i repu.Dekali lift here set mornarickih helikoptera,boja humbol 127 lak revell a wash od slikarskih uljanih boja.Evo slika nisu neke...ali...













E da antena od razvucenog sprua a fale dve dubinske bombe koje stavljam sutra prekosutra....
Instagram-Peacockscaleworx

zobo


Jovac


Tomcat

Meni se ovo jako svidja! Posebno jer mi je ovo jedan od najdrazih helikoptera uz Gazelu i Mi24. Nadam se da ces ga poneti na NG kup ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Hvala vam ljudi.@Tomcat Donosim ga.Drago mi je da ima jos fanova ovog cudnog helica. :super
Instagram-Peacockscaleworx

Gojko91



YU-DFY

Odlican helikopter! Kao klinac uzivao sam u ovim masinama iznad Divulja i ostrva Ciovo jer je skolski krug prelazio bas iznad mesta gde smo letovali svake godine. Sad dobih zelju da i ja uradim jednog takvog.

pekar

IL-76

flanker

Lepo urađeno.
Pomislim kakva smo državetina bili kad smo imali i ovakvu ekskluzivu pored svega ostalog  :headbang
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milan78

Hvala vam svima!Pa da drzava koja je ovu masinu priustila....danas ni da natoci gorivo za dez.paru.... :headbang
Instagram-Peacockscaleworx

slavco 83