MS-406C i FW-190A3

Previous topic - Next topic

airbamby

Evo zavrsih ovih dana ove dve makete,pre svega moram da se zahvalim vama jer sam citajuci ove postove dobio neverovatnu zelju da se vratim svom davno zaboravljenom hobiju.Naime pauza koju sam napravio je trajala punih 7 godina,sto se i vidi po kvalitetu radova. :(
Da vas ne gusim dalje sa pricom evo slicica...
FW je Tamiya
MS je Hobbycraft
Oba naravno 1/48













Toliko za sada,zapocinjem Bf-110C Fujimi 1/48
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Sandman

ako su ovo prve makete nakon 7 godina pauze, shta onda ochekivati od narednih radova???  :o :o :o

BRAVO!!!

reci mi samo, jel na prelazu izmedju krila i trupa na obe makete radjen neki chiping boje? malo je jako presijavanje svetla pa se ne vidi jel to presjaj ili oguljena farba  -  ako je chiping, daj napishi molim te koju rech o tome jer izgleda fantastichno!  ;) :o

husky

#2
Bambi, odlicni su ti avioni. ;)
Jedino sto mozda nije bas naj naj je prljanje i oljustena farba.
Sa kojim si ga bojama radio, uljanim ili akrilima i cijim?

Djole, odakle ti bre Moran?
Kad se to pazarilo?

tripko

veoma solidni radovi samo me bode chiping na fw po krilima.

Kerber

Vidi ti ovo !  :D
Lepo i pedantno uradjeni avioni.
E, sad - taj chipping...malo je nesrecno ispao pa jos uz odsjaj, duplo pojacava utisak....Probaj da to malo "zagasis" pastelima..To je bese JG2 iz Francuske, pocetak  '42.Posto je kod njih i kod JG26 malte-ne testiran FW 190, i oni su i zasluzni za njegov "dobar glas", tesko da bi tad bio ovoliko izudaran ili izgreban...
Ali, ostaje cinjenica, da si odlicno uradio obe makete.
Tu nema zbora!
Pozz

airbamby

Uh hvala momci.

FW-190 je radjen akrilicima(gunze),i on je radjen prvo weathering je na njemu namerno odradjen tako intezivno jer sam imao problem prvo sa dekalima koji su neznam ni ja zasto potpuno ispucali pa su sklapani direktno na maketi a kao sto pogadjate nisam imao ni jedne u rezervi a maketa vec ofarbana.Poseban problem su bili krstovi na krilima koji su iz restlova od ko zna kada(stari bar 10 god) pa da bih izvukao morao sam da gulim krila.
A da ne spominjem moju sramotu sto nisam imao pojma da se pigmenti razliju kad ih prelakiras  ::) ::)
Prvi put sam radio sa njima.Sad znam da to nesme,svaka skola se placa...

Nego kako se pigmenti fiksiraju da se ne skidaju?

MS je sam po sebi ocajna maketa tesko se uklapa do zla boga,plus stajni trap na koga se mora dodati profil od jeno 2mm da bi uopste mogao staviti tockove.Ako ga ikada uradi neka druga firma vredi ga nabaviti ali hobicraft nikako radjen je uljanim bojama(stedim gunze) 74/75 su Humbrol a 76/ MM.

Sto se fotki tice i to je bio eksperiment (zahvaljujem ljudima koji su okacili post o fotkanju maketa) radjeno je na prirodnom svetlu verovatno zato ima toliko senki.Probacu da slikam pod lampama (2 kom).

@sandman
Na prelazu jeste radjen chiping sa MM aluminijum metalizerom doduse ne klasican jer sam cetkicom nanosio pomalo boje tamo gde sam hteo da je skinem a potom malo drybrush obicnom Aluminijum bojom
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djnik

Pogresio sam dagger, imam Classic Airframes MS 406 "Vishy Air Force". Ne znam da li je ova maketa ista kao Hobbycraftova ali dolazi uz rezinski set za kokpit medjutim nije sasvim tacan (dimenzije) tako da cu koristiti onaj od RW modelsa. Jedan kolega maketar odavde koji skuplja samo 1/72 mi ga je prodao jer je u 1/48.

Mene zanimaju one tufne u prednjem delu trupa. Na crtezu Lift Here dekala predstavljene su kao mnostvo malih tufnica, da li je to zaista bilo tako?

Kerber



Mene zanimaju one tufne u prednjem delu trupa. Na crtezu Lift Here dekala predstavljene su kao mnostvo malih tufnica, da li je to zaista bilo tako?
[/quote]


Po profilu koji je neko odavde radio, dal Suba ili Yasig, to su takozvane "polka-dot", kamuflaze...sa tufnicama. Na zalost, ja nisam nigde video fotku takvog Morana, makar u vazduhoplovstvu NDH, jer je odatle dosao u partizansku avijaciju, ali, mozda bi kolege iz Hrvatske mogli da podele svoja saznanja o ovom avionchetu, sa nama...i naravno da okace ovde koju fotku.
Prelude ili T34, Goran.....pomagajte, ja imam ovaj avioncic u '72 (Heller-Smer), ali je daaavno radjen sa francuskim oznakama (koje su malo propale, nije stavljan lak), pa sam hteo da mu obnovim "odelo"...tako da me bas zanima.

Gusha

Ko jos radi ovaj avion u 1:72, inace makete su odlicne, i drago mi je sto se jos jedna izgubljena dusa vratila tamo gde joj je mesto!

husky

Evo ga, verovatno taj isti, Moran 406 pre nego sto su ga zarobili partizani.
Sliku je radio neki od maketara iz HR.
Jedini problem na Moranima su zapravo boje, tj. da li su bile dve nijanse zelene ili dve nijanse sive.
Prema francuskim Moranima koje su koristili nemci trebalo bi da budu sivi, ali izgleda da nisu...jos se vode polemike o tome.