1:72 esci F-111 A AARDVARK

Previous topic - Next topic

Sandman

super je ispala kamuflaza, samo vidi ako te ne mrzi da odradish lagani wash izduvnika - ovako deluju mnogo blistavo - izduvnici na F-111 su gunmetal boje koliko sam do sada vidjao na slikama...  ::) uzmi razredi sa malo vishe razredjivacha crnu boju i dodaj u nju ili malkice (kap-dve) aluminijum ili basg gunmetal, i onda tako razredjenom bojom kagano predji preko izduvnika - taman cesh da ubijesh ovoliki sjaj na njima, a i delovace onako prljavije tj. malo izgorelija boja metala.... ;)

a donju stranu trup i krila nisi na kraju isticao nekom bojom?

F-111 sa ovom kamuflazom inache nema USAF oznaku na donjoj strani desnog krila?

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 30-07-2007, 21:57:52
Quote from: Sandman on 30-07-2007, 21:26:59

F-111 sa ovom kamuflazom inache nema USAF oznaku na donjoj strani desnog krila?

pa spored sastavnicu nema i u dekal set bili su samo 3 komada??????? zanima me dali je to tacno jer sam koristio italerijevi dekali dali je to greska ili je stvarno tako?

mislim da je to OK, gledao sam bash malopre po netu jer me zbunilo odsustvo te oznake - na par slika koje sam nashao, vidi se da na donjem delu krila nema nikakvih oznaka - verovatno je to da ne bi narushavalo kamuflazu ;)

Nidza79

Svidja mi se, mozda ne kao neki tvoji raniji radovi ali je dobar. Reci, koja je najsvetlija boja? Humbrol 121?

Ziv bio!

ugovorac

Maketa prilicno lepo izgleda.Celu sliku kvari stvarno pogresno ofarbani izduvnici.Crnu boju sa donje strane si prilicno usarenio a i pito cev treba da bude duza.Sa donje strane na pravom avionu nema nikakvih oznaka pa ne treba da ih ima ni na maketi.

dragan_mig31

smedja boja je neka brown sa revella i obicna matt bela i malo zuta i siva :) pitocev mi se polomila pre slikanja i to cu da sredim sutra,izduvnici moracu da sredim sa neki wash ovih dana

ugovorac

Sema bojenja koja je ovde upotrebljena je iz Vijetnama.Ne znam koje su boje na ovoj maketi upotrebljene ali za to je Hunbrol napravio boje 116,117 i 118.Znaci,naj svetlija ovde upotrebljena boja trebalo bi da bude bar u Humbrolu 118 (Matt US Tan).

dragan_mig31

ugovorac sve boje su rucno mesani od revell i model master paletu :) tan je mesana od neka brown od revela i semimat bela + matt zuta  + revell 57 siva,drugi dve su model master dark green + nesto bela za da se osvetli malo prema razmeru i field green + nesto bela  za da se osvetli isto prema razmeru