1:72 zvezda mig-31

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

evo ga konacno gotov danas sam ga zavrsio jos sutra da mu montiram naoruzanje :)










Sandman

shta reci Draganche - radish makete ko Spidi Gonzales  :D

super je ispao ovaj 31-kec samo shto si ipak malo jachi kontrast postigao sa onim isticanjem linija panela i deluje prenaglasheno.... sledeci put samo vodi rachuna o boji washa za liniej panela - za ovako svetlu kamuflazu koristi neku svetliju nijansu sive... ;)

jesi li reshio shta je sledece? ja bih uzeo tog Super Etendarda i uradio ga kao Argentinca ;)

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 05-08-2007, 13:42:15
shta reci Draganche - radish makete ko Spidi Gonzales  :D

super je ispao ovaj 31-kec samo shto si ipak malo jachi kontrast postigao sa onim isticanjem linija panela i deluje prenaglasheno.... sledeci put samo vodi rachuna o boji washa za liniej panela - za ovako svetlu kamuflazu koristi neku svetliju nijansu sive... ;)

jesi li reshio shta je sledece? ja bih uzeo tog Super Etendarda i uradio ga kao Argentinca ;)

sledeco je ovo :) u 1:72 sa resinski kokpit :)



ugovorac

Bravo makedonce.Lepo uradjeno i neverovatno brzo.Ipak imam jednu zamerku.Linije panela trebao si da naglasis i preko dekala.Imam za tebe i par pitanja u vezi tih dekala.Jesi li koristio originalne.Kako su se ponasali dok si ih postavljao.Jesi li koristio neke vodice za dekale.

dragan_mig31

dekali su od kp mig-21 R a zvezdini dekali su jako losi sto posto su pozuteni kod tebe u kutiju.koristio sam testors decal solvent onaj za kompleksne povrsine

r77adder

Sjajno ;D
I moj omiljeni avion!!! Svaka cast :) Za mene je svaki MiG-31 savrsen, jednostavno najbolji i najlepsi.

Sta stavljas od podvesa?

I ja pripremam jedan al u 1:48...  D:)


dragan_mig31

Quote from: r77adder on 06-08-2007, 01:29:05
Sjajno ;D
I moj omiljeni avion!!! Svaka cast :) Za mene je svaki MiG-31 savrsen, jednostavno najbolji i najlepsi.

Sta stavljas od podvesa?

I ja pripremam jedan al u 1:48...  D:)




4x r-40 i 2x r-33

ali to jos nisam doradio jer nemam sad bas vremena poceli su ispiti,ja hocu da uzmem mig-25 neki u 1:72 i da ga uradim da bude lep kao onaj tvoj u 1:48....

r77adder

Hvala Dragane, verujem da ti to nece biti tesko posto imas veliki izbor kvalitetnih MiG-ova 25 u 1:72 ;D Veruj mi svaki je bolji od Revell-a u 1:48 kojeg sam ja radio. Cak i ovakav kakav je zavrsen i tebi simpatican, on je jos uvek netacan, fali mnogo panela a ni sama maketa nije najtacnija poredeci sa crtezima... Na njoj je stavljen novi nos (onaj iz kutije je blagi uzas), Eduard nozzles, NeOmega cockpit, R-60 su od Su-27 a R-40D sam sam preradjivao prema nacrtima... Da ti ne pominjem da je maketa bila u pozitivu :(. Dakle samo napred i bice bolja od moje :) :) :)

Sto se tice podvesa za MiG-31, verujem da si hteo reci 4xR-33 i 2xR-40??? Meni je to mnogo matoro... :D Moj ce nositi 4xR-33 ili 4xR-37, 2xKh-31 ili 2xKh-59 i 2xR-77 >:D

Mada ima i drugih mogucnosti kao 4xR-60 ili 4xR-73 ili 4xR-77... To mi je uvek najlepsi deo, sta okaciti :o

Pozdrav.

dragan_mig31

Quote from: r77adder on 07-08-2007, 12:31:21
Hvala Dragane, verujem da ti to nece biti tesko posto imas veliki izbor kvalitetnih MiG-ova 25 u 1:72 ;D Veruj mi svaki je bolji od Revell-a u 1:48 kojeg sam ja radio. Cak i ovakav kakav je zavrsen i tebi simpatican, on je jos uvek netacan, fali mnogo panela a ni sama maketa nije najtacnija poredeci sa crtezima... Na njoj je stavljen novi nos (onaj iz kutije je blagi uzas), Eduard nozzles, NeOmega cockpit, R-60 su od Su-27 a R-40D sam sam preradjivao prema nacrtima... Da ti ne pominjem da je maketa bila u pozitivu :(. Dakle samo napred i bice bolja od moje :) :) :)

Sto se tice podvesa za MiG-31, verujem da si hteo reci 4xR-33 i 2xR-40??? Meni je to mnogo matoro... :D Moj ce nositi 4xR-33 ili 4xR-37, 2xKh-31 ili 2xKh-59 i 2xR-77 >:D

Mada ima i drugih mogucnosti kao 4xR-60 ili 4xR-73 ili 4xR-77... To mi je uvek najlepsi deo, sta okaciti :o

Pozdrav.


ma bas sam tako mislio 4xR-33 i 2xR-40 :)ma znam da tvoj nije bas najtacan ali izleda super,ja necu da se uvalujem previse u tacnost sto se tice tehnicki crtezi jer za milimetar ili polamilimetar sto se od oko ne vidi bas me briga :Dnajbitno je da se makete rade,tvoj mig-31 je ako se ne varam mig-31 bm ili neka kasnija modifikacija jer moj je onaj prvi mig-31 a i nemoze da nosi kh-31 i kh-59 i r-77.ja cu da mozda uzmem mig-25 od hasegawu u 1:72 jer do drugi nemam pristup nazalost....

dragan_mig31

evo naoruzanje je psotaveno...







r77adder

Pa da MiG-31BM naravno. Na njega idu R-77, Kh-31, Kh-59....Na obicnog MiG-31BS mozes okaciti R-33/R-33S, R-40D, R-60 i R-73, Negde se cak pominju i R-27T kao opciono naoruzanje ;D ;D ;D