Author Topic: Hariken Mk.I Early - igračka 1/72  (Read 363 times)

Offline relja

• Member
Hariken Mk.I Early - igračka 1/72
« on: 19-05-2017, 18:57:39 »
Pozdrav
Pre više godina sam pokušao da od "običnog" Airfixovog harikena u 1/72 napravim "early", tj. ranu varijantu sa krilima presučenim platnom, kao što su uvezeni iz Britanije i pravljeni u Zmaju.
Donekle se stiglo, čak sam i negde na forumu postavljao fotke, a on je Airfix izbacio svoju maketu, uradio sam jednog njihovog, i a na ovome je sve stalo...

Na kraju sam ga posle dugogodišnje pauze završio kao dečiju igračku (znate već: "iiiiiaaaaa takakakakaka....") za sestrića, bez delova koji štrče.

Pa da ga ovekovečim, dok je još u životu  :cry

"Rebra" su bila imitirana prskanim gitom, kao fol "De Haviland" spiner je pokušaj samogradnje, točkovi su "lažni"- samogradnja, farovi na krilima od sprua, a dekali su mešavina "Donbass" i Lift Here (zastava na repu).
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Offline milan78

• Member
  • Nema borbe niti rata bez Jasera Arafata!!!
    • kragujevac
Re: Hariken Mk.I Early - igračka 1/72
« Reply #1 on: 19-05-2017, 20:41:40 »
Nije los s obzirom da je za igranje.Kakvi bili ti Donbas dekali?

Offline relja

• Member
« Reply #2 on: 19-05-2017, 21:46:06 »
Čvrsti, lepo se pomeraju i naležu, možda malo deblji (nisam stručan, ali mislim da bi probirljivijima bili debeli) ... Humbrol Decalfix nije naodmet. Zastava na repu se zbrčkala pošto sam nju prvo prešao lakom a posle sušenja - MrMarkSofterom - očigledna greška.
Ja sam zadovoljan.

U suštini, ovo je bila više restauracija posle neuspelog ekperimenta. Trebalo je naći sve bitne delove, dosta popravki, urezivanje, mnogo super lepka... bilo je tu posla.
« Last Edit: 19-05-2017, 21:48:15 by relja »
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Offline suhoj 27

• Member
  • Ruski avioni su pojam za letenje!!!
    • Srbija MK Čačak
« Reply #3 on: 20-05-2017, 09:09:45 »
Veoma lep aviončić.Uživaće sestrić :super
Ruski avioni su pojam za letenje!!!

Offline mos

• Member
    • Beograd