Mirage F1 What if 1/48 ESCI - gotov!

Previous topic - Next topic

husky

E sad je postavljena kabina i jos po koja sitnica i maketa je gotova!















Nisam hteo da nastavljam stari topic u "makete u izradi" s obzirom da je zavrsen, pa sam poslednje slikestavio ovde.
Eto...toliko za sad od mene...

Miljan

Super je,svidja mi se i sema bojenja.Samo mi malo bode oci ona zastava na repu.Sve u svemu odlicna maketa

Sandman

Quote from: Miljan on 25-08-2007, 21:06:09
Super je,svidja mi se i sema bojenja.Samo mi malo bode oci ona zastava na repu.Sve u svemu odlicna maketa

mislim da su zastave na avionima YUKRV stajale ovako, samo na kormilu pravca ;)
a Dagger je kako sam skapirao maketu i uradio sa tim ciljem - shta bi bilo kad bi bilo - tj. kako bi izgledali avioni nasheg RV da smo ostali kraljevina...  ;)

zaista zanimljiva tema za whatif maketarenje ;)

husky

Sandman je lepo primetio, bolje bi mu stajale low-vis borbene oznake, ali sta je tu je.
Ostalo je ipak SBB-KBB, trudio sam se da ga "nasvinjim" kako bi eventualno mogao da leti u nekom fiktivnom vojevanju u nekom proslom vremenu.
Miraz F-1 je ipak vec vremesan avion, a davno sam mastao da ga zavrsim u ovakvoj ili slicnoj kamuflazi.
Meni je lep eksponat na polici, a svakako ce biti jos What-if-ova iz moje radionice, samo da smislim kojih i kakvih!

Hvala na komentarima!



Miljan

Ups ta opcija YUKRV mi je promakla...A i nisam zagledao raspored boja na dekalu krsta.Izvinjavam se

Nidza79

Sjajan rad! Posto je tema what if, jedine zamerke koje imam su nedostatci vaznijih stencila na krilima (crvene strafte za mala krila i zute za velika) koje do sada svi nose bez obzira na shemu (s mogucim izuzetkom SAF low viz sheme) ali ako ih nisi dobio nikom nista. Anti glare stripe je pogresne sirine i ne zavrsava se gde i vetrobransko staklo (pravilno je to inace  tesko izvesti i jedan od razloga zasto jos pauziram istu maketu koju sam pre 3 godine uzeo kod gazda Milana). Sve ostalo je sjajno s posebnim naglaskom na farbanje i izradu naoruzanja.

husky

Nidzo druze, ta maketa je otprilike stara kojih petnaestak ako ne i vise godina.
Dobio sam je u vrecici za zamrzivac, sklopljenu bez ikakvog podvesa, lepkom umrljane kabine i svakako bez dekala.
I ovako me je dovoljno namucio u nekim trenucima.
Greh je na njega stavljati nove dekale iz kutije za miraza koje imam, sve sto je na samoj maketi su restlovi od ko zna cega, pa sam gledao da ih uklopim sto bolje mogu.
Iskreno, ovako naoruzan nebi mogao ni da poleti!

Anyway, meni je drago sto sam ga konacno zavrsio, a ne frljnuo u djubre! ;)

Nidza79

To zvuci slicno kao moja kupovina maketa od Melorasa, dve busne kese ja u panici gledam na sred ulice da ne ispadne stogod a musavi cigan me povrh svega dvaput maltretira za sitnis  ;D

Sto se naoruzanja tice ne znam sta mu je ono debelo na unutrasnjem podvesniku (pa samim tim ni koliko je tesko), ali MF1 samo deluje metiljavo, moze on da povuce solidno kad zatreba:



Koju jos maketu Mirage F1 imas? Sta planiras s tom drugom da uradis?





husky

Drugi je Italerijev prepak i bice naj verovatnije Spanac ili Francuz sa pustinjskom kamuflazom.
Inace, na unutrasnjem nosacu je GBU 8 Hobos, tezak oko 2200 funti, i u srvari je TV vodjena bomba.
Na srednjim nosacima su bombe na telu Mk 82 sa TV i laserskim vodjenjem, svaka posebno.
Na spoljnim nosacima nesto sto lici na Sajdvinder i ispod trupa kontejner za vodjenje naoruzanja sa imenom cini mi se Pejvspajk.

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 01-09-2007, 11:41:04
ma uradi juznoafricki ili neki jordanski ili neki takav slican pustiski :)

juznoafrichki Mirazi F1 su sada fenomenalno ofarbani sa low-vis oznakama, a kamuflaza je zaista zanimljiva....

http://www.aircraftresourcecenter.com/Fea1/901-1000/Fea944_MirageF1AZ_Reid/fea944.htm

http://www.airsceneuk.org.uk/airshow01/zhukovsky/mirage.htm

Srdjan

Stvarno su odlicni...  :o :o  :o Bas mi se svidja kamuflaza.  ;)