Mig 3 - Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

Night Fighter

Evo maketice dobijene od drustva sa Vitrine (hvala jos jednom).

Dorade:
- Povecan spiner za dva milimetra ka trupu - orginalan je bio premali
- Elisa pomerena ka trupu za 2 mm
- Dekali su iz viskova - orginalni se ni pomocu carolije nisu lepili
- Krila postavljena u pravilan polozaj prave procep sa gornje strane korena krila od 1,5 mm - gitovano i smirglano.

Bojenje er bras, glos lak za dekale, matirano, paneli izvlaceni olovkom 0,5 ,  chipping radjen sivom drvenom bojom,
prljanje pastelima i to je to.

Malo vise posla oko ove makete.
Poz.



medico

lepo izgleda !
cini mi se da su i decali dobro legli .Za moj ukus malo je deblja zichana antena i mozda si trebao zameniti pito cev sa manjom med. iglom sem toga veri najs.

Kad fotkas izbegavaj belu povrshinu ( pogotovo onu glatku ) jer reflektuje puno svetla pa ti je malo 'slagalo' merach svetla na aparty zato je avion tamniji i ne vide se detalji

ugovorac

Odlicno uradjena maketa.Jedina zamerka s moje strane je da se previse sija.Da li je to svetlosna varka ili je stvarno tako.Trebao si da zalepis i neku fotku makete odozdo.Svidja mi se s tvoje strane sto si izlozio probleme na koje si nailazio prilikom rada.To ce svakom da koristi.Mislim da bi to trebalo da postane pravilo u ovom delu foruma.

oddball

dobar je, koliko znam to je zvezda od italerija preuzela?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

TISO

#4
Dobro urađena maketa šteta što si uzeo baš ovu za osnovu.

To ti je stari Cap Croix du Sud maketa, koja se pojavljuje u kutijama od Italerija, Zvezde, Revella i vjerovatno još u kojem pakovanju.
Največa je greška kod plastike kapotaž motora koji je kod miga jako specifičan ( crtež na kutiji ti dobro pokaže kako treba da izgleda) te krila koja su suviše šiljasta. Bolja ti je osnova RPM (Alfa, Maquette...) koja nije loša samo je puna flasha i uklapanje koje je kod nje manji problem (nije ta Tamigawa maketare). Trubač isto nije loš ali je jako pojednostavljen te nema smisla otvarati kokpit ako nisi spreman uložiti dosta truda.

Inače je to jedan od najlepših lovačkih avijona 2 svetskog rata.
Evo snimak sa ovogodišnjeg MAKS-a:
MiG-3r (replika sa Allison motorom) bjeli 17
http://www.youtube.com/watch?v=bJQ2MsrWaRw
Pošto pametniji popušta glupaci vladaju svetom!

Night Fighter

#5
Tja, spiner je manji, trup je duzi i uzi nego sto treba, tockovi malo manji, krakovi elise uzi...itd. Pored ove Zvezda/Italeri/Revell  (osim ICM u 1/48) drugu maketu nisam video na ovim prostorima. Svejedno, malo se doradi da lici (iz daleka ;D). Nema veze, ne ide u muzej ni na takmicenje. Vise onako - za kucnu zabavu...

Kerber

Ma, fala Bogu...Vrlo lepo i korektno odradjena, popravljena i dopravljena, sto bi rekli...E, ako bas i nije svaki detalj 100% kao na pravom Migu, sta da se radi...?!? U ovom hobiju je najbitnije licno zadovoljstvo, da se uradi zeljeni model...To, po meni, daje apsolutnu vrednost ovom i slicnim maketama.
Meni se jako dopada, iako sam ja poludeo oko Italerija, napravio ga i prebudzio isto ko i ti, medjutim, otisao je u posed jednog prijatelja, kome se onako beo, sa crvenom strelom i natpisom "Za rodinu" neobicno dopao...
Cepaj samo !