Skyraider Fujimi 1/72-solunska verzija

Previous topic - Next topic

RILE-NS

Eto bilo suncano ovog vikenda ovdi ,pa ko velim aj' malko da slikamo.Izbunarim ti tako ovog lepotana ,kojeg ni rodjena majka(FUJIMI)ne bi prepoznala,pa opalim koju fotku.
Radio sam ga 2003. pa sam se gledajuci ga sad prisetio rada na njemu.Rezanje,secenje,budjenje i sl. i sve u pokusaju da od jedne igracke-aviona postane nesto sto lici na pravi ,al' samo malko manji.Cini mi se da sam uspeo.To mi se i nije cinilo tako sigurno kada smo se nas dvojica  prvi put sreli .Stig'o deran iz Segedina, iz ruke u ruku,15DM(a
cenu je prokomentarisao jedan moj pajtas-Ej matori pa ja da imam 15 DM ja bi' se ozenio).Cepam najlon ,otvaram poklopac , podizem sastavnicu , gledam ramove i dodje mi sve to da zavrljacim nazad u Segedin.Pa dobro bre braco Japanci koga vi zezate!
Al' sta ces tih godina na maketarskom trzistu se od maketa doticnog aeroplana vrtelo samo Airfix=Heller i doticni Fujimi (kojem ja licno da nekazem sta prevarantsku-pa bog te vid'o napisi spolja da je igracka da zna svet o cemu se radi ili bar" izvinite al maketa je iskopana od strane japanske arheoloske sluzbe i procenjeno je da je iz perioda maketarskog neolita") u 1/72 i Tamiya u 1/48.Meni se cinilo da sam napravio pravi izbor,ali eto na greskama se uci. A bogami sam naucio.
Zeleo bih ovim putem da se zahvalim Franji Nadjbabiju iz NS za literaturu brez koje nebi bilo ovog rezultata,ali i mojim sestricinama Teodori(Tea) i Eleonori(Nora)koje su se svojski isprzile na suncu pomazuci njihovom ludom ujaku da uslika njegove avioncice.Hvala,A da hvala i vama za strpljenje samnom.












djnik

Odlicna maketa! Bravo! Koju si podlogu koristio za aerodrom?

RILE-NS

Quote from: djnik on 02-10-2007, 00:08:35
Odlicna maketa! Bravo! Koju si podlogu koristio za aerodrom?
Podloga tj. asfalt je simulirana kartonom na kojem su pre farbanja izbusene rupe za vezivanje-ankerisanje aviona(a mislim da sluze i za drenazu palube?) i u iste zalepljeni  krstici od bakarne zice.Sve je to airbrush-irano u razne tonove sivo-plave i sl. i na kraju su simulirane fleke od ulja i razno.

Nidza79

Odlicno, bas kao i Mirage koji je bio aktuelan kad sam se ja pojavio na forumu.

Imam ja Hasegawin samo se tih 5 eura moraju mnoziti sa najmanje 4. Hteo sam da koristim Humbrol 129 kao sivu ali kad otvorim boju unutra je neka sivkasto belicasta (vise belicasta) tecnost i to ostaje tako i posle intenzivnog mesanja. Ukratko ono unutra je debelo drugacije od boje poklopca...