FW 190

Previous topic - Next topic

gasha

Evo ga moj prvi "brush" posle 15 god. Za canopy me ne pitajte.Ovo je stara maketa sa unistenim staklom. Jedan dan cu napraviti nov, mislim da nikakvo poliranje ne bi pomoglo ovome. Znam da maketi fali jos dosta toga ali cisto bi voleo da cujem kako vam izgleda i sta da jos doradim.









Sandman

meni deluje sasvim OK!

to si radio sa onim "domacim" kompresorom?

shto se tiche canopyja mislim da znam na shta mislish - imam ovu maketu i isto je canopy jako mutan fabrichki vec  >:( verovatno je stari kalup za taj deo korishcen :( mada treba probati - mozda shmirglanje sa vishe gradacija shmirgle pa poliranje kalodontom (Gunze polish pastom), pa na kraju potapanje u Pronto/Future moze da uchini neku magiju...  ::)

Gasho, zamolio bih te (a i ostale koji josh uvek kache velike slike) samo da zbog dial-up korisnika iskoristish opciju "Generate thumbnails" koja se nalazi u dnu svake strane fotoalbuma na Photobucketu - sve ove slike su ipak velike za dial-up korisnike, i s obzirom da se nalaze na istoj stranici uchitavanje ide jako sporo (chak i meni preko SBB-a!).... slike inache deluju malo "krzavo" zato shto je shirina slika za nash forum u pixelima postavljena na 700 pixela, tako da vas molim da slike u Photoshopu, ACDSee-ju ili nekom drugom grafichkom programu postavite na shirinu 700 pixela, a visinu koliko proporcionalno program zada shirini...HVALA!  D:)

pozz i samo nastavi dalje sa radovima... po meni nisi izgubio "osecaj" za brush ;) lep rad, ajmo dalje! :)

gasha

Da, sa onim mojim cudom od kompresora, radi lepo. Polako cu ga doradjivati kako budu dolazile pare ali snalazim se zadovoljavajuce za sada.

Rabb

Sugestije:
Ne znam da li je kasno da "popravis", ali paneli su malo vise naglaseni nego sto mi se svidja (subjektivno, znam).
Prljanje izduvnika, pneumatika i dodavanje vrlo finih (ne previse dugackih ili naglasenih) tragova barutnog dima oko naoruzanja (vrlo razredjena farba). Tanja antenska zica?
Malo weatheringa, ogrebotina i sl.
Fali svastika-umesto disclaimera napisacu samo-istorijska tacnost. Pre mnogo godina sam kupio dva Fw190 u 1/72. Na dekalima nije bilo svastika. Selotejp, strpljenje i eto sablona! Uz farbanje cetkicom uopste nije lose ispalo. Sa erbrasom moze da izgleda savrseno. Naravno, ako su svastike ovog Fw imale klasicnu borduru-strpljenje i zezancija na kub! E, onda pravac hobi sop i kupovina odgovarajucih dekala (paznja-svastike za Fw su bile prilicno vece od onih za Bf).

Da li je ova masina imala dodatne oklopne ploce oko kokpita? Drugi Fw iz Wilde Sau su ih imali?

Slike bi mogle da budu malo ostrije  ;).

Svapske farbe su bile bas cudne-kad avion izadje iz fabrike vrlo je sjajan (gloss). Medjutim, u upotrebi se sjaj nemackih avio boja vrlo brzo gubio i postajao totalni mat! Ako hoces da predstavis masinu koja je vec koriscena, obzirom da je mala reprezentacija prave stvari u pitanju, mozda bi mogao da probas sa lakiranjem nekom polu-mat varijantom.

Ovako izgleda lepo, a ako se jos potrudis bice cudo!

Uzgred, kazu da se zenske loze na pilote, a ovde na tvojim slikama nema nijedne u blizini aviona :D. Ja zbog toga vec razmisljam da se preorijentisem na makete Formule 1 i Moto sampionata   :D.

ugovorac

Reko bi isto sto i Rabb i dodao to da treba da naglasis panele i tamo gde su dekali.

Kerber

#5
Generalno - OK, mada za sugestije imas vec od mojih prethodnika, i na mestu su.
Poklopac mislim da mozda imam u visku, ako ga nadjem, donecu u BG sad u petak/subotu...dacu Srdjanu.
Na pitanje oko oklopnih ploca....nisu svi iz "Wilde Sau" imali spoljne oklopne ploce, pogotovu ne nocni lovci, a ovaj FW.190A-8/R.11 jeste bas nocni lovac. Ima radar i radarske antene.
E zato ne bi bilo lose da mu antene, one koje su ispod ili u liniji sa napadnom ivicom krila, ofarbas (krake u belo, a vrhove u crveno), jer su ih tako farbali da se nocu, neko ne bi nabo na njih.

Inace Wilde sau je u stvari taktika nocnog lova, gde se lovac -jednosed, obicni dnevni, bez specijalne opreme, navodi zemaljskim radarom na bombarder, a onda ga kad je vec blizu, sam potrazi u odblesku reflektora i PVO. Taktiku su prihvatili prvo JG.300 i kasnije jos neke jedinice...KAsnije se uvodjenjem radara u jednosede, sa tom taktikom "oladilo", a JG.300 se prebacio na dnevne lovce, mada su skoro do kraja rata, imali eskadrilu za nocni lov....Ovaj FW, je iz NJG.10, ali je verovatno imao za sobom proslost iz NJG.300, kad se lovilo na nacin "Divlje svinje", otuda i taj grb, mada sam cuo da su skoro svi jednosedi u NJG. imali obicaj da stavljaju taj amblem...Imam negde i sheme za A-6/R.11, A-9/R.11... koji isto imaju taj grb. Samo sto je obicno taj grb bio zute boje, oivicen crnom linijom. To je uz jos neke stvarcice, mana ovog Revellovog lovca. Dole, ispod glave pise pilotov kodni znak _ ime.
A spoljni oklop su nosili oni iz tzv Sturmgruppen, ili udarne grupe JG.3, JG.4, JG.11, JG.300......tj Focke Wulfovi koji su imali zadatak da samo obaraju bombardere, dok zbog tezine nisu bili podesni za borbu sa lovcima iz pratnje. Za to su bili zaduzeni Messeri.

airbamby

#6
Lepo za prvi rad posle pauze.Sugestije su vec recene.a ja bih ti predlozio da procitas par jako korisnih tema koje se ticu fotkanja,probaj jednostavno je...

http://maketarskikutak.com/index.php?topic=134.0
http://maketarskikutak.com/index.php?topic=198.0
http://maketarskikutak.com/index.php?topic=7.0
http://maketarskikutak.com/index.php?topic=6.0
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

gasha

Kerber svaka cast na infu. Za antene nisam znao da su se tako farbale, ja ih ofarbao prema sastavnici. Sve u svemu sobzirom da mi je prvi avion posle 15 god. zadovoljan sam komentarima. Probacu ovih dana da ga malo doradim na osnovu vasih zamerki.

Kerber

Pazi da one antene koje su iznad krila, ostanu u rlm66...., mislim, ako teramo mak na konac... :)
Ma, super je...Neki strani maketari kazu da je verdnost i uspeh jedne makete adekvatna trudu i zabavi koju je donela onom ko ju je radio.
Samo napred!