Sve moje makete-Italeri 1/72 Fw 190D9

Previous topic - Next topic

Otto Skorzeny

Ova maketa je ispala malo bolje. Jedino sto smatram jete da je sam kvalitet, kao i svih Italerijevih aviona, jako los. Posebno naglasavam neuklapanje konopjia. Maskiranje sa strane sam radio sa parcetom sundjera vezanog za stapic od sladoleda i tehnikom tapkanja. Ostalo sve cetkicom. Boje su MM 1731 (RLM 76), Humbrol 32 (RLM 74), Humbrol 154 (RLM 04) i MM 1764 (RLM 73). Malo je cudna kombinacija boja ali to je sve prema Italerijevoj sastavnici.
Evo slika.











anki

Oto tek sam sada pogledao tvoju maketu i primetio da ima problem sa stajnim trapom. Naime stajni trap treba da je malo isturen u napred i ka unutra (kao da ima X noge). Ovo je vrlo uocljivo pa ovako kao si ti uradio bas bode oci da nije kao na pravom. Na zalost nemam sliku koju bi okacio kao referencu ali nadji na netu neke fotografije pa proveri.

cherny


medico

potrudi se da pre/tokom sastavljanja prouchis maketu  i avion ...u vrenme kada sam sastavljao ty maketu ( pre nekih 15-16 god ) mogao sam se osloniti samo na knjige koje sam pozajmljivao od ostalih kolega maketara  danas u doba interneta nemorash da izlazih iz kuce a dostupne su ti tone literature i crteza !

Portudi se da nabavis boje po standardu ( npr. RLM ako dosta radis nemce ) pa onda nemorash obrazati paznju na sastavnicu gde su boje uglavnom priblizna mesavina . Takodje potrudi se kod sklapanja ...npr repni tocak ti je otisao ukrivo, a stajni trap kao da je pilot pocetnik imao zesce grubo sletanje, omashio si u ugaao pa maketa stoji previsoko ( ovo si mogao da izzbegnes da si pogledao nesto fotki i crteza ) , krila chudno stoje povijena prema vrhovima ( mozda je problem u livenju) . Osim ovoga generalno nije loshe  ;)

Petar_II

Dragi moj Skorceni kolege su u pravu ali ovo shvati kao dobronamerne sugestije jer svi smo mi prolazili kroz periode nepravilnog sklapanja pojedinih delova,kada ispravis trap dobices jos jednu divnu maketu sto se kaze tvojih ruku delo,pozdrav i samo napred.

gasha

Kupuj taj airbrush pa sve ispocetka  :)  ne daj se nervirati. Ove ne diraj da imas da vidis kako si poceo.

Kerber

Stajni trap ide od tacke preklopa ka trbuhu aviona, a tockovi stoje certikalno.
E, al' ovde si omasio i ugao krila ka trupu...naime, FW avioni su imali krila pod pozitivnim uglom u odnosu na trup, par stepeni, ali je uocljivo, vrlo uocljivo.
Dobro, sad je gotovo, al' sledeci FW mora tako da izgleda.
Boje su kod Italerija malo "pobrkani loncici" u najbolju ruku, pa su stoga druge, ozbiljnije reference vrlo pozeljne. A ima i dosta knjiga sad i ovde u PDF-u, pa profila, pa sheme bojenja.
Za Dore -9, imas toga ko salate...
Ako sta zafali, zovi i trazi. Bar za njih imam referenci za 10*.
Ma, bitno je da se radi, praksa cini svoje, i obavezno je istrazivanje , o maketi koju planiras da radis.

Otto Skorzeny

#7
Quote from: Petar_II on 27-12-2007, 16:56:56
Dragi moj Skorceni kolege su u pravu ali ovo shvati kao dobronamerne sugestije jer svi smo mi prolazili kroz periode nepravilnog sklapanja pojedinih delova,kada ispravis trap dobices jos jednu divnu maketu sto se kaze tvojih ruku delo,pozdrav i samo napred.

Samo napred sa kritikama!!! Svaka vasa kritika je na mestu i dobrodosla, i samim tim poboljsavam svoj kvalitet izrade!!!  :D
Ipak kada sami radite neku maketu, misljenje o njenom kvalitetu je vrlo subjetivno i za vas ce ona uvek biti super!
Meni je ova druga maketa avion koju sam napravio. Nisam u opste obracao paznju na stajni trap i sl. Nisam imao nikakvu literaturu.
Ali sada....  :D
Hvala Gasho na svim onim knjigama. Za AB, posle ne prospavane noci i pravljenja finansijske konstrukcije, verovatno cu ga poruciti sa neta.
Samo da legnu parice posle NG.