Sve moje makete-Revell 1/72 Ju87 B2/R2

Previous topic - Next topic

Otto Skorzeny

Mislim da je ova maketa bila jedna od najlepsih za sklapanje. Maketa je farbana cetkicom i slobodnom rukom. Jedina, po mom misljenju, greska je sto sam ramove na konopiju farbao rucno bez bilo kakvih traka za maskiranje i sto sam dao sebi slobodu pa sam izmiksao B2 i R2 u jedan model. Boje koje sam koristio, Humbrol 105 (RLM 71), Humbrol 91 (RLM 70),  MMII 2087 (RLM 78), Humbrol 154 (RLM 04) i Humbrol 94 (RLM 79).
Fotke...












Toliko za danas, kraj radnog vremena!  :D
Nastavak sutra.

airbamby

Dobro je ispala ova Stuka,svaka cast za rad sa Cetkicom sjajno je ispalo.
Obrati paznju na tankove za gorivo moraju biti paralelni (na pravom avionu zbog aerodinamike...).
Na kutku ima par tema o fotografisanju,od velike su pomoci za pravljenje sto boljih fotografija.
Pozdrav i nastavi sa fotkanjem i radom na avionima...
Samo napred.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Kerber

Ova Stuka ti je najbolja !
Niko se naucen nije rodio i razvalio "od prve  neku maketu"...
Bitna je volja i trud koji se ulaze.
Dva saveta:
Kad vec radis kabinu bez zastite, uzmes sutradan (ili mozda cak i posle nekoliko sati, zavisi od boje) siljatu cackalicu i polako svu boju pored ramova, sa struzes njome....Ako si malo pazljiviji, neces izgrebati staklo, jer ces cackalicom da radis tako sto je polozis ukoso, da vrh ide na pregib rama i "stakla"...i posle nekoliko minuta rada, imas cistu kabinu ili srchu. Probaj na nekom rezervnom delu, koji ne ide na maketu...
Drugi savet - koristi delove rama za istezanje "zica i polugica"...Postupak je sledeci - parche rama za delove, iseces na 5cm duzine i to na sredini zagrejes iznad plamena sibice, svece, upaljaca....Kad pocne da se savija, omekne, uzmes za slobodne krajeve i polako razvuces. Ako razvlacis polako, imaces deblju zicu, brzi rad daje tanke vlati....Kad ih zalepis kasnije na stap i nosac antenskog kabla, ne zatezi , nek ostanu malo labave, zbog komocije rada. Onda ide malo magije - zagrejes iglu i prineses je na par milimetara zici, i ona se zategne....
Pozz !