Galeb G-4 "23005" Yumo 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Konacno sam zavrsio G-4 "23005" tj. drugi prototip. Avion je napravljen bez ikakvih dodataka, uz izuzetak FAB-100 bombi ispod krila na unutrasnjim nosacima. Odlucio sam se da dodam ove bombe kako bih predstavio avion za vreme ratnih dejstava sa pocetka devedesetih godina. Sve boje su od Humbrola, paneli su istaknuti mesavinom akrilne crne boje, tecnog sapuna i vode. Na kraju sam uradio draj brash tamno sivim pastelom preko zelene i sive boje kako bih izbledeo te dve boje i predstavio intenzivno koriscenje i uticaj sunca. Od decembra ce ova maketa zajedno sa Migom-21 koji sam zavrsio pre mesec dana biti izlozena u Muzeju aviona u Sijetlu (videli ste slike) na izlozbi "Small Air Forces". Izlozba traje do februara tako da sam ubedjen da ce veliki broj posetilaca videti ova dva trenutno najaktivnija aviona u nasem RV.




P.S: Sutra slede slike bez blica, kad svane sunce na terasi! :)

Kerber

 :D
Lepotancic !
Alo bre, jesi ti tamo otiso da radis , 'el da pravis makete? ;D ;D ;D
Da se nasalim malo, al stvarno si aktivniji od ovde vecine nas ;) ovde prisutnih,  u maketarenju. Uvek sam govorio da za sve ima vremena, samo je organizacija bitna.
Lepo, lepo.
Ajd' da okacis i te druge slicke, sa dnevnog svetla, da uzmemo bolje za galeriju.

Pozz !

Sandman

bash fino si ga odradio Djole.. :)

nego.. jesu li rondele i brojevi na ovom aparatu 005 zaista bile ovako blizu ivice krila postavljene?  :-\ na nekim drugim aparatima vidim da su pomerene vishe kao unutra - ka ovom granichniku struje vazduha na gorenjm delu krila....

dragan_mig31

super je galeb :) saka cast svidja m ise i kamuflaza i boje i prljanje i sve :) bravo :)

gasha

Uf, bre ljudi, koliko dobrih maketa zadnjih dana. Svaka cast. Mora da ti je tu milina za nabavku maketarskih potrebstina. Uzivaj u trulom kapitalizmu :P

djnik

Nazalost Bane ne mogu jos uvek da radim jer nisam jos dobio radnu dozvolu. Nije sve tako lako ovde u trulom kapitalizmu, ja kao inzinjer i suprug americke drzavljanke nisam jos uvek dobio dozvolu a neki tamo meksikanci portorikanci koji ne znaju ni e od engleskog imaju dozvolu i rade u nekim mekdonaldsima, burger kingovima i ne razumeju ni sta hoces da narucis. Vise se ne nerviram, znam da sam na njihovom terenu i moram da cekam. Citam strucne knjige kako bih ostao u toku i maketarim, eto na to se svode moji dani...

Subo repic sam "izravnao" ali ne znam da li sam ga dovoljno smanjio. Svejedno ,ovi hammeri ovde nece videti razliku. Meni je najvaznije to da im pokazem koji je avion trebao da bude njihov "advanced trainer" da nije doslo do rata.

mutayu

#6
Repic=Vental fin="trbusno peraje". Kod nas ga u zargonu zovu samo "ventral".  ;)
Suprotno od njega je Dorsal fin="ledjno peraje" tj. produzetak vertikalnog stabilizatora prema hrbatu trupa na nekim avionima. Kod nas u zargonu, opet, samo "dorsal". :D

djnik

Evo jos tri slike po dnevnoj svestlosti. Sad moze u galeriju Bane! ;)



Nidza79

Sem sto i mene zanima odgovor na Sandmanovo pitanje, deluje mi sjajno. Valjda cu i ja do kraja nedelje imati neku maketu da postavim, kad ne bih zabusavao toliko mozda bih i ja postao suprug americke drzavljanke  :P :D

ugovorac

Djole,maketa ti je prelepa.Ubedjen sam da ce da bode oci tamo na nekom takmicenju.A sto se posla tice,da sam na tvom mestu,ja se ne bih zurio a jos manje nervirao.

Zoki969

Standardno dobro, kao i uvek do sada, s tim da mi malo bodu oci prelazi izmedju boja ... Mozda nisam u pravu, ali ja bi ih ipak radio malo ostrije. Ovako, cini mi se da su preblagi ...
Sve ostalo je OK.

Profa

Da li je neko od zadnjih obratio pažnju na datum Đoletovog zadnjeg posta? (http://maketarskikutak.com/index.php?topic=2770.msg26716#msg26716)
U svakom slučaju, Đole, maketa je, pretpostavljam, odlična i sada kao i pre 8 meseci ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

djnik

Momci, ova maketa je odavno zavrsena i osvojio sam nagradu na jednom od proslih takmicenja za Best out of the Box u 1/72 Jet kategoriji. Sto se tice prelaza, nisam ih radio bas najostrije jer sam malo eksperimentisao sa prelazima sa jedne na drugu boju i to pastelima a i ostriji su nego sto se na slikama vidi.