Vratio se Hawker Typhoon "Slike"

Previous topic - Next topic

Gumiflex

Ovo je Academy 1/72 Typhoon
Invazija Crno-Bele strafte su farbane.






I uz pomoc moje 6 godina stare cerke (moj mali kamerman) dodali zvuk.



Mladja

djnik

Bravo Mladjo! Typhoon izgleda odlicno! Pokusaj jos da mu istaknes panele i izgledace jos bolje! Tvoje makete su odlicne!

ugovorac

Maketa je odlicna.Stvar kvare po obicaju losi akademijevi dekali.Ako planiras da naglasis panele,jedno od resenja sa dekalima je da napravis rezove na njima.

Nidza79

Divno  0:)

Pusti panele dobro je i 'vako  ;D

Gumiflex

Hvala za pogled, sto se penala tice, zavisi kako hocu da maketa izgleda a posto je to prva nakod 10-12 prekida maketarstva, nisam imao zivac da je "upropastim" posto mi se svidjala kako je ispala hehehehe.

Academijeve decale so debele ko kartonska kutija, hvala za savet na sledecoj cu da ih malo zasecem kod penala.

Mladja   ;D

Srdjan

Bas je lep  ;D Ja mnogo volem Hawker aviJone . Super si odradio linije.  ;)

Zoki969

Lep i cist rad ... Malo weatheringa bi dobro doslo, ali i ovako je super. Kao sto rekosmo, o ukusima se ne raspravlja.
Posebne pohvale s obzirom na dugu pauzu.
Sve u svemu,  zaista  lep rad !

ugovorac

Airsubo,akademijevim dekalima ne moze nista ni kiselina iz akumulatora. :o

airbamby

Sjajno je ispala,Pedantno nema sta,nego jesi lakirao Sjajnim lakom pa matirao?
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Gumiflex

Hvala svima na gedanju.

Airsuba koristio sam MicroSOL i MicroSET ali leka za Academijeve decale nema.

Airbamby...Da koristim"Future" lak za pod,,,Prskam celu maketu jedno 10-12 puta sa prekidon od 10 minuta izmedju prskanja pa stavim decale i posle ponovom proces za lakom, ostavim 24 sata pa on matiram.

Mladja

Sandman

MicroSet&Sol su suvishe slabi za Academy dekale

Gunze Mark Softer ih malo bolje radi ali ne josh uvek savrsheno

treba namazati doooosta Gunze technosti i drzati namazano mesto ispod sijalice (probao sam sa 100W)
kako Gunze isparava tako se dekal lagano uvlachi u panele...
malo se mora i chachkalicom bocnuti ako nije  josh legao ali JAKO OPREZNO - Gunze od filma Academy dekala napravi neku pomalo gumenastu masu i boja sa dekala je jako podlozna razlaganju ako se chachkalicom mnogo pipka....

ono shto zapravo pomaze na kraju, kad se setting solution osushi je da se odmah grune i sloj laka kako bi zavoshtio skroz dekal i da bi se umanjio silvering

pozeljno je da podloga pre dekala bude shto je vishe moguce gloss, a vec posle sat-dva preprskati zashtitni sloj laka preko fixiranih dekala - Future/Pronto rade posao, s tim shto posle sloja tog laka fenom za kosu se brze osushi lak pa moze sledeci sloj laka da se prska

ako ovo ne pomogne, mozda Gushin metod vruce i kipuce vode odradi posao, a ako ni to ne pomogne mozda treba probati chisto sirce?

meni je na par Academy vozila Gunze reshio probleme - ne bash najsavrshenije ali pomaze ;)

inache sama maketa je jako lepo odradjena ;)